Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

USA-s pealinnas Washingtonis valitseb kaos – parlamendi hoone ründamisel hukkus kokku 4 inimest, leiti hulgaliselt isevalmistatud pomme ja süütepudeleid, linnapea kehtestas 15 päevaks eriolukorra kuni Joe Bideni ametisse nimetamiseni.

Sani Diegost pärit Ashli Babbit’it tulistati rindu ja ta suri. Babbit oli USA lennuväe veteran ja tuline president Donald Trumpi toetaja, vahendab Daily Mail.

Kümned inimesed on vahistatud. Praegu pole veel teada, kes Babbitit tulistas ning politseis on algatatud uurimine. Videotest on näha, et teda võidi tulistada, kui ta sisenes katki löödud akna kaudu.

Kokku hukkus eile kolmapäeval parlamendi hoone ehk Kapitooliumi ründamisel neli inimest. Inimesi hakati kinni võtma, kuna linnas kehtestati alates kella 18-st õhtul komandanditund.

Kapitooliumi territooriumilt leiti pomme, samuti auto, mis oli täis püsse ja süütepudeleid. Washingtoni linnapea Muriel Bowser kehtestas linnas eriolukorra 15 päevaks kuni valitud presidendi Joe Bideni ametisse nimetamiseni.

President Donald Trump edastas eile sõnumi, milles märkis, et armastab oma toetajaid, aga palus neil koju minna. Enne seda oli ta julgustanud oma toetajad minema õigust nõudma Kapitooliumisse.

Ajal, kui Trumpi toetajad Kapitooliumisse tungisid, oli seal pooleli valijameeste häälte kokkulugemine ja kinnitamine, mis jäi katki.

Eile õhtuks oli suudetud Kapitoolium Trumpi toetajast puhastada ja vahepeal evakueeritud rahvasaadikud said tagasi tööle naasta. Asepresident Mike Pence, kes juhatas parlamendi ülemkoja Senati istungit nimetas seda mustaks päevaks Ameerika ajaloos.

Kommentaarid

Viimased uudised