Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Linnapea Anti Allas. Tagaplaanil volikogu aseesimees Toomas Sarapuu. Lõunaeestlase pilt.

Eesti sotsid, kes võitlevad sotsialistliku korra kehtestamise eest, võiks veidi oma tegevust koordineerida. Muidu paistab asi väga nadi välja.

Võrus lasevad sotsid omale nõuka aja nomenklaturnikute kombel rahva raha eest preemiat, samas Kohtla-Järvel võitlevad sotsid agaralt selliste preemiate vastu.

Kohtla-Järve sotsid lausa leiavad, et sellised preemiad on ebaseaduslikud. No aga tulge Võrru, siin sotsialistist linnapea teeb teile kohe selgeks, et see kõik seaduslik ja puha. Muidu jääb mulje kahepalgelisest sotsialismist, nagu nõuka ajal. Selline asi heaga ei lõppe.

Kohtla-Järvel blokeerisid sotsid endise linnavalitsuse liikmetele preemiate maksmise. Sealse sotside fraktsiooni esimees Eduard Odinets ütles, et mitte ükski otsuse eelnõu hüvitiste määramiseks ei vastanud haldusmenetluse põhimõtetele, linnavolikogu töökorrale ega kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele.

Linnavolikogu erakorralisel istungil oli plaanis määrata hüvitis endisele linnapeale Ljudmila Jantšenkole kolme kuu ametipalga ulatuses, endisele linnavolikogu esimehele Riina Ivanovale kuue ning endistele abilinnapeadele Deniss Veršininile, Niina Aleksejevale ja Viive Keskkülale kolme kuni kuue kuu palga ulatuses. Kokku oleks hüvitised linnaeelarvele tähendanud lisakulu ligi 130 000 euro ulatuses.

Kohtla-Järve volikogus on 25 kohta, millest 16 kuulub Keskerakonna, Reformierakonna ja valimisliidu Progress võimuliidu esindajatele.

Viimased uudised