Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Kesklinna lava asemel oli seekordsel Võru festivalil ainult telk ja pealtvaatajaid nappis. Lõunaeestlase pilt

Võru folgi korraldamisele varem kaasa aidanud helimees tunnistab kahetsusega, et üritus on alla käinud ja teadaolevalt jääb järgmine aasta viimaseks.

„25 aastat tahetakse täis teha,” kommenteeris Võrus pommionuna tuntud heli- ja ilutulestikumees Jüri Luik Võru folkloorifestivali tulevikku. Üritus on paar viimast aastat kandnud Pärimustantsu festivali nime.

Luik ütles, et tänavune üritus oli eriti ebaõnnestunud. Esiteks seetõttu, et liiklus otsustati festivali ajal suunata läbi remondis Jüri tänava, mistõttu lõhkusid paljud külalised oma autod. Teiseks seetõttu, et pealtvaatajate arv on kokku kuivanud, nii et varasemate tuhandete asemel oli kaasaelajaid mõnikümmend. Jüri Luike oli koos tema Soome külalistega lausa tasuta festivalialale kutsutud. Ja kolmandaks on ära jäänud rahva hulgas populaarsed Kesklinna lava ja laupäevaõhtune tasuta järvekontsert Tamula ääres.

Kogenud üritusekorraldaja Luik ütles, et talle festivali korraldajatelt laekunud info kohaselt jääb järgmine aasta viimaseks. Tegelikult oli tahetud juba käesoleva aastaga otsad kokku tõmmata, aga järgmine aasta täitub 25 aastat ja see tahetakse veel ära teha.

Võru folkloorifestival käis alla kümmekond aastat tagasi pärast seda, kui festivali korraldamiselt tagandati selle festivali asutaja ja hing Peeter Laurson. Põhjus on lihtne: kes vähegi Võrus midagi head teeb, sel tõmmatakse tool alt ära.

Videointervjuud Jüri Luigega vaata allpool!

Remondijärgus Jüri tänava lõik Võrus, kust autod olid sunnitud festivali ajal läbi sõitma. Lõunaeestlase pilt

Kommentaarid

Viimased uudised