Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

2. jalaväebrigaad koolitab alates sellest väljaõppetsüklist ajateenijaid käitama mehitamata lennuvahendit RQ-20 Puma, mis on kasutusel jalaväepataljoni luurevahendina.

„Puma on väga tõhus luurevahend, mis võimaldab kõigil brigaadi jalaväepataljonidel näha vastast igal hetkel suurelt kauguselt juba enne, kui ta on asunud tegutsema. Meie jaoks pole vahet, kas on päev või öö, oma lennuvahenditega suudame vastase edukalt leida,“ ütles kapten Kristjan Muuli Kuperjanovi jalaväepataljonist.

Mehitamata lennuvahendi meeskonda kuuluvad ajateenijad saavad põhjaliku väljaõppe, mis hõlmab nii drooni tehnilist ülesehitust, lennuprotseduuride taktikalist planeerimist kui ka suurel hulgal lennupraktikat. RQ-20 Puma väljaõpe on integreeritud 22. jalaväepataljoni allüksusekursusesse, et parendada lennuvahendi meeskonna ja jalaväeüksuse omavahelist koostööd.

RQ-20 Puma on Ameerika Ühendriikide päritolu mehitamata lennuvahend, mille Eesti kaitsevägi võttis kasutusele 2019. aastal. Drooni tegevusraadius on üle kümne kilomeetri ja korraga suudab see õhus olla tunde. RQ-20 Puma on varustatud erinevate sensoritega, mis võimaldavad sihtmärke tuvastada nii päeval kui öösel.

Tehniline võimekus võimaldab RQ-20 Puma kasutada nii jalaväepataljoni luurevahendi kui ka täiendava tulejuhtimisplatvormina. RQ-20 Puma kõrval kasutab 2. jalaväebrigaad ka kodumaise kaitsetööstusettevõtte Threod arendatud mehitamata lennuvahendit Stream C.

Viimased uudised