Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mänguasjad on üheks olulisemaks osaks lapse arengus. Lapsed armastavad nendega mängida ja enda meelt igapäevaselt lahutada. Siiski on oluline meeles pidada, et ohutus peaks alati olema esikohal ja vanemad peaksid mänguasju valides tagama ennekõike laste turvalisuse.

Kuidas on mänguasjad lapsele ohtlikud?

Väga palju poes müüdavates mänguasjadest sisaldab plastikut ja teisi materjale, mis võivad kujuneda lastele ohtlikuks. Valides mänguasja, on oluline jälgida, et väikeste osadega mänguasi ei satuks väiksemate laste kätte, kuna pisikesed võivad kogemata selle alla neelata. Et sellist asja ei juhtuks on mänguasjade siltide peal märgitud mängimiseks sobiv vanuse alampiir, vältimaks olukorda, et ostate lapsele mänguasja, mis on mõeldud tegelikult veidi vanematele.

Enamik mänguasjadest saadud vigastusi on väiksemad sisselõiked, kriimustused ja verevalumid. Kuid mänguasjad võivad põhjustada tõsiseid vigastusi ja halvematel juhtudel isegi surma.

Jagame teiega näpunäited, mis aitavad teil valida lapsele ohutuid ja sobivaid mänguasju.

Lugege pakendit või mänguasjal olevat silti

Hoiatussildid annavad olulist teavet selle kohta, kuidas mänguasja kasutada ja millises vanuses lapsele on mänguasi. Kindlasti näidake enne mängima hakkamist oma lapsele, kuidas mänguasja õigesti kasutada.

Kaup24 veebipoest leiate kvaliteetsed ja ohutud laste mänguasjad oma pisemale!

Vältige õhku laskvaid ja teravaid mänguasju

Vältige mänguasju, mis lasevad esemeid õhku nagu näiteks mängurelvad. Need võivad põhjustada tõsiseid silmavigastusi või lämbumist õhku lendavate väikesed esemed näol nagu plastikust kuulid või spinnerid.

Populaarseks nii täiskasvanute, kui ka laste seas on noolemäng, mis on imeline mäng ajaviiteks, kuid ekstreemselt ohtlik, kui mängu mängivad noored lapsed. Soovituslik oleks poest otsida teravate noolte asemele alternatiivseid mänge nagu näiteks palli viskamine märklauale.

Elektrilised mänguasjad

Elektrilised mänguasjad on kindlasti ühed lemmikud tooted laste seas, kuna need liiguvad, mängivad muusikat ja suhtlevad nendega. Kuid kahjuks laste jaoks mõeldud elektrilised mänguasjad, võivad olla äärmiselt ohtlikud, kui neid kasutatakse valesti, järelevalveta või kui need pole nõuetekohaselt kokku pandud.

Veenduge, et elektriline mänguasi ei oleks teie lapse jaoks liiga vali. Mõne kõristi, piiksuvate mänguasjade ning muusikaliste või elektrooniliste mänguasjade müra võib olla sama tugev kui auto signaal. Tugev müra või kahjustada teie lapse kuulmist.

Võimalikke elektriliste mänguasjade ohte on päris palju: elektrilöök, põletused, samuti on toodetel enamasti teravikud ning ohtlikud liikuvad osad.

Materjalid ja kangad

Pehmetel mänguasjadel on lapse arengus väga oluline roll, kuid kui teie lapse lemmik kaisukas sisaldab ohtlikke kemikaale, võib see lapse arengule hoopis vastupidist mõju avaldada. Näiteks plastik mänguasjades kasutatavad pehmendajad võivad kahjustada lapse hormoonsüsteemi, puitpusledes kasutatav formaldehüüd, mis võib põhjustada vähki ja palju muud ohtlikku, mis on seotud just toodete materjalidega.

Seetõttu on oluline pöörata tähelepanu, milliseid mänguasju te oma lapsele mängimiseks ostate. Vältige mürgiseid materjale sisaldavaid mänguasju, mis võivad põhjustada mürgistust ja veenduge kindlasti, et toote sildil oleks märge „mittetoksiline”. Kangast valmistatud mänguasjad peaksid kindlasti olema märgistatud “leegikindla” märgiga.

Vältige keemiakomplekte alla 12-aastastele lastele. Kuna nende valesti kasutamine võib põhjustada tulekahjusid ja plahvatusi. Veenduge, et teie vanem laps teab, kuidas selliseid mänguasju ohutult käsitseda ja jälgige tema igat sammu.

Täidetud mänguasjad

Otsige poest täidisega mänguasju, mis on kvaliteetselt valmistatud. Veenduge, et kõik osad oleksid tihedalt kinni ja et õmblused ja servad oleksid tugevad, kuna mänguasi peaks ideaalis olema ka masinas pestav.

Vältige ka mänguasju, millel on väikesed oataolised graanulid või täidised, mis võivad allaneelamisel põhjustada lämbumist.

Olete otsimas oma pisemale pehmet mängukaaslast? Armsad imikute mänguasjad leiate Kaup24 veebipoest!

Mänguasjade ohutu hoidmine kodus

Pärast ohutute mänguasjade ostmist on samuti oluline veenduda, et lapsed teaksid, kuidas neid kasutada. Parim viis selleks on laste mängimise ajal järelevalve. See õpetab lastele, kuidas lõbusalt ja ohutult mängida.

Kodus võiksid mänguasjad peale igat mängu kindlas kohas olla, et keegi kogemata neile peale ei astuks. Samuti tasuks vanematel kontrollida mänguasju regulaarselt, veendumaks, et need pole katki või kasutamiskõlbmatud. Katkised mänguasjad visake või parandage ära.

Hoidke välimänguasju garaazis siis, kui te neid ei kasutata. Ja kindlasti hoidke mänguasjad puhtana. Mõnda plastmänguasja saab puhastada nõudepesumasinas, kuid lugege kõigepealt tootja juhiseid. Teine võimalus on segada antibakteriaalne seep või pehme nõudepesuvahend pihustuspudelis kuuma veega ja kasutada seda mänguasjade puhastamiseks.

Hea nõu!

Poodi minnes või netipoes surfates olge tähelepanelik, kui hakkate oma lapsele mänguasju valima. Pidage meeles, et kõigil Euroopa Liidus turustatavatel mänguasjadel peab olema CE-märgis, mis on tootja kinnitus selle kohta, et mänguasi vastab kõigile ohutusnõuetele.

Kindlasti vältige odavaid mänguasju, kuna need sisaldavad suurema tõenäosusega ohtlikke aineid ja ärge ostke mänguasju, millel on tugev kemikaali lõhn, kuna suure tõenäosusega on need mürgised.

Soovitatav on pakkida kõik uued mänguasjad lahti ja lasta neil õues paar tundi seista, et osa ohtlikest ainetest saaks ära lenduda.

Teades kõiki välja toodud punkte leiate enda lapsele sobiva ja ohutu mänguasja, millega ta saab mängida aastaid.

Viimased uudised