Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

See on imeline, kui kaks inimest saavad erinevaid elu etappe koos ilma probleemideta kogeda. Paratamatult esineb tõusude kõrval ka mõõnasid, on nii lõbusaid, igavaid kui ka pahuraid päevi.

Seega võib vahel tekkida rahulolematuse tunne, mis võib endalegi üllatusena tulla. Mida sel juhul ette võtta? Kuidas partnerile oma tunnetest teada anda, oleneb suuresti teie omavahelisest suhtlusest.

Anname siin artiklis näpunäiteid ja ideid, kuidas enda mõtteid teisele poolele hästi väljendada. Räägime sellest, millal on parem rääkida ja millal vaikida. Jätka lugemist, et teada saada, mida teha, kui sa pole suhtes õnnelik.

Põhjuste ABC – miks ei olda suhetega rahul?

Inimesed on erinevad ning seda on ka suhted. Sellegipoolest on rahulolematuse põhjused suhtes tihti eri paaridel väga sarnased. Kuigi mõnikord tekivad tülid või arusaamatused näiliselt ebaloogilistel põhjustel, on enamasti probleemi tuum sama.

Ebapiisav suhtlus

Tihti juhtub, et muredele ei leita lahendust ning õnnetunnet jääb järjest vähemaks, sest partnerite vahel puudub piisav suhtlus. Kui probleemidest ei räägita, ei ole neid võimalik ka lahendada. See tähendab, et murekohad aina süvenevad ning nendega harjutakse ära. Lahtirääkimata probleemid tekitavad pingeid. See soodustab omakorda distantseerumist ning tõenäosus, et suhe edukalt jätkub, muutub aina väiksemaks.

Intiimelu puudumine

Teine võimalik põhjus tundub paljudele kindlasti ilmselge. Kui teie intiimelu on puudulik, saab kannatada ka suhte vaimne pool. See võib juhtuda näiteks tööga kaasneva stressi või ka häbelikkuse tõttu.

Õnneks on seda probleemi lihtsam lahendada kui eelmist. Kõige raskem on esimese sammu astumine. Võid jääda ootama, et sinu partner seda teeks, kuid palju kiirem lahendus on see ise astuda. Satisfyeri bränd võib sulle siinkohal abiks olla. Mõnikord kulub vaid üks koosveedetud õhtu, et rahulolematu partner suhtes jälle õnnelikuks muuta.

Kuidas probleeme lahendada?

Millal rääkida ja millal vaikida?

Sa pole suhtes üksi. See tähendab, et isegi, kui sul on mõne koha pealt tugev arvamus, tuleks ka partneri mõtted ära kuulata. Meie ego tahab tihti üle reageerida ning kogu maailmale märku anda, et meil ja ainult meil on õigus. Suhte tervise kohalt pole see aga eriti mõistlik käitumine.

Siin tuleb jälle mängu suhtlus. Ülioluline on tüli korral partner ära kuulata, mitte lihtsalt pahaselt minema kõndida. Kui sa tõrjud iga vaidluse korral oma partneri eemale ning ei lase tal ennast selgitada, ei saa sa eeldada, et suhe igavesti õnnelikult edasi läheb.

Proovi otsida probleemi tuuma. Esita endale küsimusi – sõnasta, kuidas sa ennast tunned ja mis sind nii tundma pani. Võta rohkem aega analüüsimiseks ning tee enda kallal tööd. Näiteks ei pruugi sa lähedust tahta, sest kaotasid just töö või oled mures lähedaste tervise pärast.

Ära unusta sellest ka partneriga rääkida. Vastasel juhul võib ta arvata, et süüdistad teda ning see võib viia arusaamatusteni. Seega, kui tunned, et suhe on kannatada saanud, sest sul on raske teha seda, mis varem loomulik näis (näiteks lõõgastuda, rääkida või intiimvahekorda astuda), anna sellest kindlasti partnerile märku. Selliseid probleeme on kõige lihtsam lahendada endaga rohkem tööd tehes või terapeudi juurde minnes (ning viimast ei peaks üldse häbenema!).

Andestada? Leppida? Vabandada? Lahutada? – millal ja kuidas käituda?

Kui suhtes on probleem, on situatsioonist rohkem kui üks väljapääs. See, kuidas käitud, oleneb probleemist ning sinust ja sinu partnerist.

Kui otsid hingelist rahu, on leppimine tihti parim lahendus. Leppimine ei tähenda mitte ainult tüli lõpetamist, vaid ka leppimist endaga. Näiteks armukadeduse korral tuleb sul olukorda eemalt vaadata. Proovi vaadata olukorda teise nurga alt: võid uhke olla, et sul on selline partner, keda ka teised piidlevad. Tähtis on teievaheline usaldus. Situatsiooniga leppimine võimaldab teil mõlemal täisväärtuslikku suhet jätkata.

Juhul, kui probleem on tekkinud partneri käitumise pärast, saad sa kas andestada või lahutada. Kui suudad juhtunust üle olla ning kaaslasele andestada, ära kasuta lauseid nagu „ma ei tea, kas ma suudan sulle andestada…,” või “mul on raske sulle andeks anda”. Sellised ütlused toovad suhtesse ainult draamat ning raiskavad aega.

Pea meeles, et vabandamine ei ole kohustus. Inimesed teevad vigu, see on loomulik, kuid sa ei pea alati partneri käitumisega leppima. Kui said haiget, on sul õigus öelda, et väärid paremat käitumist. Ära vabanda lihtsalt selleks, et probleemist üle saada. Kui sina ei teinud midagi valesti, pole sul vaja ka lepitust otsima minna.

Naiste ja meeste erinevused

Naised ja mehed on erinevad, sellest ei saa üle ega ümber. Alusta alati enda mõistmisest. Proovi saada aru, miks ennast mingit moodi tunned või miks sa käitusid nagu käitusid. Oma  partnerile oma lihtsam mõtteid seletada, kui sa nendest ka ise aru saad.

Samal ajal proovi mitte ära unustada, et ka tema teguviisil ja tunnetel on oma põhjus. Maailm ei keerle ainult sinu ümber. Suhtlus on terve partnerluse alus ning kui suudad oma teise poolega siiras olla, on ka temal end sulle lihtsam avada.

Viimased uudised