Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vene president Vladimir Putin pidi eile kolmapäeval, 28. detsembril külastama Petserit, aga viimasel hetkel jäeti külastus ära. Ametlikult põhjendati seda kehva lennuilmaga, aga tegelikkuses oli sel muu põhjus, edastab Kremli siseinfo kanal General SVR.

Eile jäi ära Venemaa presidendi Vladimir Putini visiit Pihkva oblastisse. See on Putini teine ​​ärajäänud visiit regioonidesse viimaste päevade jooksul, viimane kord keeldus president Nižni Tagili ja Jekaterinburgi külastamisest ning eelistas oma endise adjutandi Aleksei Djumini seltskonda Tuulas. Ja kui eelmisel korral eelistati plaanide muutumise põhjuseid mitte nimetada, siis eile takistasid „ilmastikuolud” Pihkva oblasti külastamist. Ehk siis vahelduva pilvisusega ei saa Putini väitel Pihkvasse lennata, kuid Valdais asuvat residentsi saab külastada iga ilmaga. Just nii otsustas president.

Tegelikkuses jäi Pihkva oblasti visiit ära presidendi kehva tervise tõttu. Putini raviarstid märgivad enne aastavahetust tema tervise olulist halvenemist ja soovitavad puhata. Detsembris jättis president meditsiiniliste soovituste järgi ära mitmed traditsioonilised üritused ja mitmed visiidid. Putini vähihaigus areneb aeglaselt, kuid edeneb, mis mõjutab tema üldist seisundit ja töövõimet.

President väsib kiiresti ning sagedased peapööritus- ja peavaluhood kuni teadvuse hägustumiseni seavad kahtluse alla suutlikkuse suurüritustel osaleda. Pidev närvipinge ja probleemidesse süüvimine eesotsas lõi negatiivse fooni haiguste kulgemisele. Viimasel ajal on president üha enam appi võtnud erinevatel avalikel üritustel osalemiseks „dublantide” kasutamise ning videokonverentsi pidamiseks kasutatakse Deepfake tehnoloogiat, mis võimaldab koosolekuid pidada ilma Putini otsese osaluseta.

Järgmisel nädalal on arstide konsultatsioon Parkinsoni tõve ravi teemal, taas püütakse leida tõhus teraapia. Presidendi tervise ajutine paranemine suvel ja sügise keskpaigani asendus tõsiste probleemidega, mida on lihtsalt võimatu ignoreerida.

Viimased uudised