Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põhikoolid

Kohalikud omavalitsused saavad 10. juulist taas taotleda toetust põhikoolivõrgu korrastamiseks, et viia koolimajad vastavusse õpilaste arvu langusega ning vähendada kulusid taristule.

Riik on toetuseks ette näinud üle 37 miljoni euro, mille abil saavad omavalitsused vähendada hariduskuludes kinnisvara osakaalu ja tõsta panust palkadesse ning õppevahenditesse, teatas haridus- ja teadusministeerium.

Taotlusvooru oodatakse investeerimisettepanekuid omavalitsustelt, kes liidavad põhikoole, sulgevad mõne põhikooli või põhikooliastme, on otsustanud sulgeda gümnaasiumiastme või leppinud riigiga kokku riigigümnaasiumi asutamises.

Toetust saavad omavalitsused taotleda põhikooli õppehoone rekonstrueerimiseks või uue ehitamiseks, sisustamiseks või ka koolivõrgu korrastamisel vabaneva endise hoone täielikuks või osaliseks lammutamiseks.

„Hea meel on tõdeda, et möödunud aastal esitasid omavalitsused nii palju häid projekte, et kõigi elluviimiseks suurendasime taotlusvooru mahtu,” ütles minister Mailis Reps.

Koolimajad liiga kogukad

Eelmisel aastal toimunud esimeses voorus esitati Innovesse 34 investeerimisettepanekut ning valitsuse otsusega sai toetust 22 omavalitsust kokku 55,3 miljonit euro ulatuses. Põhikoolivõrgu korrastamise meetme maht koos omafinantseeringuga on kokku enam kui 100 miljonit eurot.

Eestis on õpilaste arv on langenud 1990ndate aastate lõpust pea 40 protsenti. Eesti koolimajad on valdavalt ehitatud ajal, mil aastas sündis umbes 21 000 last, kuid prognoosi järgi väheneb sündivus aastaks 2040 umbes 10 000 sünnile aastas.

Toetust saab taotleda SA Innove kaudu kuni 2. oktoobrini.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised