Korteriühistud kasutasid kriisikindluse suurendamiseks 1,3 miljonit eurot
Avaldatud: 29 oktoober, 2025Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) sulges ennetähtaegselt korteriühistutele suunatud taotlusvooru, kuna selleks ette nähtud raha sai ära kasutatud. Toetust said 196 korteriühistut üle Eesti kogusummas 1 297 822, 25 €.
„On rõõmustav näha, et kriisideks valmistumist võetakse tõsiselt: korteriühistute huvi oli nii suur, et raha sai otsa enne taotlusvooru lõppu,” ütles päästeameti elanikkonnakaitse ekspert Eve Tobias. „Kriisiolukorras loeb iga ettevalmistatud maja. Korteriühistute aktiivsus näitab, et inimeste jaoks on valmistumine ootamatusteks oluline. Loodame ka järgmisel aastal toetusmeetmega korteriühistutele jätkata.”
Korteriühistud said küsida toetusi mobiilsete või statsionaarsete generaatorite soetamiseks, samuti avariitoite väljaehitamiseks korterelamu elektripaigaldistele generaatori ühendamiseks ning sellega seonduvatele ehitus-, rekonstrueerimis- ja projekteerimistöödele, samuti elektripaigaldiste nõuetele vastavuse tõendamiseks.
Kõige enam küsiti toetust generaatori soetamiseks (188 taotlust). Lisaks oli enamusel vaja välja ehitada ka avariitoide (170 taotlust) ja elektripaigaldiste nõuetele vastavuse tõendamiseks taotles raha 151 korteriühistut. Toetuse saajatest 144 korteriühistule anti toetust kõigi kolme tegevuse elluviimiseks.
Toetust said 71 korteriühistut lõuna regioonist, 70 ühistut põhja regioonist, 32 ühistut lääne regioonist ja 23 ühistut ida regioonist.
Taotlusvoor oli avatud alates 21.04.2025 ja planeeritud kestma kuni 30.11.2025 või kuni raha lõppemiseni.
„Tööd peavad korteriühistutel olema tehtud hiljemalt 30. novembriks 2025 ja aruanded selle kohta esitatud hiljemalt 15. detsembriks,” ütles Tobias. „196 toetuse saajast on juba 52 korteriühistut RTK-le aruande esitanud.”








