Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Synlab

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4939 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1154 ehk 23,4 protsenti testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 672 inimesel. 511 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 177, Tartumaale 57, Lääne-Virumaale 55, Saaremaale 49, Pärnumaale 28 ja Võrumaale 26 uut positiivset testi. Valgamaale lisandus 19, Raplamaale 17, Põlva- ja Jõgevamaale 14, Läänemaale 8, Järvamaale 7, Viljandimaale 5 ja Hiiumaale 1 nakkusjuhtu. 5 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 850,8 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 14,3 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 77, haiglaravi vajab 504 patsienti

Tänase, 25. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 504 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 41 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 26 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 77. Koju saadeti 26 inimest, 10 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kümme koroonaviirusega nakatunud inimest – 91-aastane naine, 90-aastane naine, 88-aastane mees, 81-aastane mees, 74-aastane mees, 72-aastane mees, 70-aastane mees, 66-aastane mees, 64-aastane mees, 57-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 567 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 3394 COVID-19 haigusjuhtumit 3331 inimesega.

25. veebruari seisuga on tervenenud 47 460 inimest. Neist 32 874 inimese (69,3 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 14 586 inimese (30,7 protsenti) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 912 636 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 61 627 (6,8 protsenti testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 68 629 inimesele, kaks doosi on saanud 28 351 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 68 629 inimesele, kellest 28 351 on saanud mõlemad doosid. Üle 80-aastastest on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud viiendik. Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt nii riskirühma kuuluvate inimeste kui ka eesliinitöötajate vaktsineerimine. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 266 724 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 3976 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 712.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski! Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

Eestis kehtivad koroonaviiruse leviku pidurdamiseks täiendavad ennetusmeetmed. Laste, noorte ja täiskasvanute huvihariduses, huvitegevuses, täiendkoolitusel, täiendõppel, noorsootöös ning sportimisel ei ole rühmaviisiline tegevus vähemalt kahel järgmisel nädalal lubatud. Pärast koolivaheaja lõppu ei toimu koolihoonetes alates 5. klassist ühe nädala jooksul kohapealset õppetööd, et katkestada nakkusahelad. Söögikohtades hakkas kehtima 50-protsendilise täitumuse reegel.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Viimased uudised