Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas ütles, et eestikeelsele õppele ülemineku reform läheb sihipäraselt ja liigume järjekindlalt ühtse eestikeelse kooli poole. „Üha enam toimub aine õpetamine koos keeleõppega ja keelt õpitakse koos muude ainetega. Toetame koole täiendava õppevara soetamisel, sest kaasaegsed ja mitmekesised õppematerjalid on lõimitud aine- ja keeleõppes abiks nii õpetajatele kui õpilastele,” ütles Kallas.
Õppevara toetus on mõeldud nn ülemineku-koolidele ja nende koolide 2. ja 5. klassidele, kus õpib eesti keelest erineva emakeelega õpilasi. Toetust sai taotleda 2025/2026. õppeaastaks, lähtudes praegu 1. ja 4. klassis õppivate õpilaste arvust. Arvesse läksid ka uussisserändaja märkega õpilased ja haridusliku erivajadusega õpilased. Samuti sai toetust taotleda erakoolide 2. ja 5. klassidele, kus on mindud üle eestikeelsele õppele.
Taotlusvoor munitsipaal- ja erakoolide pidajatele ning riigikoolidele oli avatud 31. märtsist 20. aprillini.
Samasugust õppevara soetamise toetust on võimalik taotleda 2026. aastal 3. ja 6. klasside õpilastele.
Toetatava õppevara hulka kuulub õppekirjandus (sealhulgas õpikud, töövihikud, tööraamatud ja õpetajale suunatud didaktilised materjalid); digitaalse õppevara ja teiste õppeotstarbeliste digitaalsete lahenduste litsentsid; ilukirjandus; logopeedilised ning üldist keelearengut toetavad õppemängud ja -komplektid.
- Haridus- ja teadusministri määrus „Eestikeelseks õppeks vajaliku õppevara soetamise toetus” ja määruse seletuskiri.
- Ülemineku õppevara lehekülg HTMi veebis.