Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Martin Mileiko. Kujutis: ERR

Nagu arvata võis, jääb ametikohtade Tallinnast väljaviimine pärast haldusreformi kõigest ilusaks lubaduseks ja helesiniseks unistuseks.

Ministeeriumidel on mustmiljon põhjust, miks töökohti ega inimesi ei saa Tallinnast ära tuua. Näiteks Keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv ütles, et sünoptikuid ei saa Tallinnast ära tuua, kuna nad käivad õhtuti „Aktuaalses kaameras” esinemas. „Kui nad oleksid näiteks Võrus, siis oleks neil kaugelt tulla,” ütles Talijärv, „selle pärast jääb ka keskkonnaagentuur meie ettepaneku järgi Tallinnasse edasi.”

Keskkonnaagentuuris töötab 129 inimest, kelle Tallinnast mujale viimist möödunud aastal kaaluti.

Esmaspäeval pidid ministeeriumid teatama, kuidas plaanitakse Tallinnast ära kolida 13 asutuse keskkontorid. Nüüdseks on selge, et mõned asutused jäävadki kolimata ja mõne asjus käivad veel läbirääkimised, vahendas ERR.

Nii et Võrust pärit ERR-i ilmateadustaja Martin Mileiko (ülal pildil) ei saaks kuidagi Tallinnast ära tulla, kuna telesaateid saab Eestis teha ainult Tallinnas. Ja punkt.

Riigiasutuste kolimise plaan hakkab ilmselt osaliselt nurjuma

Esmaspäeval pidid ministeeriumid teatama, kuidas plaanitakse Tallinnast ära kolida 13 asutuse keskkontorid. Nüüdseks on selge, et mõned asutused jäävadki kolimata ja mõne asjus käivad veel läbirääkimised. Detsembris teatas riigihaldusminister Jaak Aab, et tuhande riigipalgalise töökoha Tallinnast väljaviimisest ei piisa. Nii-siis esitas ta ministeeriumidele nimekirja veel asutusest, mille keskkontorid võiksid tulevikus kusagil mujal asuda.

Viimased uudised