Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

IT-ministri Kert Kingo (EKRE) nõuniku kohalt lahkuv suhtekorraldaja Viive Aasma põhjendab oma otsust sotsiaaldemokraatliku erakonnaga seotud kahtlusaluse korruptsiooniga, mille osas minister silma kinni pigistab.

Viive Aasma kirjutab oma avalduses, et sai Kert Kingoga tuttavaks eelmisel aastal, kui Kingo oli veel EKRE korruptsioonitoimkonna juht. Aasma rääkis Kingole korruptsioonikahtlustest EAS riigihangetes. Tegemist oli vähemalt nelja hankega ühe raamlepingu sees, millest suurim oli 900 000 eurot. Kõik need hanked võitis kommunikatsiooniagentuur KPMS, kes oli samal ajal ka Sotsiaaldemokraatliku erakonna PR partner.

EAS oli aga SDE ministri vastutusalas. Teemat käsitlesid tookord ka Pealtnägija ja Eesti Ekspress. Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon leidis tänavu kevadel, et esitatud materjalid viitavad võimalikule kuriteole ja edastas kuriteoteate Kaitsepolitseile.

Kõige selle taustal lootis Aasma, et uus minister oma haldusalas olevates asutustes riigihangete teemal korra majja lööb, tellib vajadusel vastavad auditid ja vaatab üle järelevalve struktuuri, aga kahjuks ei ole seni ei kippu ega kõppu.

Kingo enda sõnul ei küsinud ta EAS juhi kohalt lahkunud Alo Ivaskilt nende kahtlaste hangete teemal mitte ühtegi küsimust. Ometi varem, kui ta ei olnud veel minister, julgustas ta Aasmat igati võimaliku korruptsioonijuhtumi lahendamise nimel võitlema.

„Mina ei ole ühegi erakonna liige, ja mulle ei meeldi korruptiivsete asjade kinnimätsimine, ega soovi neid ka kaudselt kaasa teha. Olen olukorras pettunud,” märgib Aasma oma avalduses.

Viimased uudised