Kokkuvõte kohtumisest Võru linnavalitsusega
Avaldatud: 1 november, 2024Kokkuvõte Okasroosikese lasteaia 02.10.2024 linnavalitsusega kohtumisest. Tänan neid, kes kohale julgesid tulla ja aktiivselt arutelus osalesid.
Kohtumise alguses joonistas linnapea tahvlile numbrid ja tehti selgeks, et raha uue hoone ehitamiseks ei ole ja pole ka lähiajal tulemas. Praeguses hoones tehakse vaid hädavajalik ja toimetatakse väga piiratud ressurssidega. Nii nagu juba tavaks saanud siis kasutame teiste vana lõpuni ning järgmisel aastal saame lammutatavast Punamütsikese lasteaiast mõned kiigud ja tarvikud hoovi juurde.
Kõlama jäi, et kui midagi renoveerida või uut tahetakse, peaks see raha tulema sealt, kus seda on. Ehk raha tuleks võtta personali palkade arvelt, näiteks loobuda mõnest tugispetsialistist.
Lastevanemate poolt toodi välja, et suureks mureks on Kandle aias lällavad noored, kes muuhulgas ka lasteaias laamendamas käivad. Selle peale vastas linnapea, et see on vanemate teha, et nad selliseid lapsi ei kasvataks.
Laguneva inventari osas niigi üle oma võimete elav linnavalitsus abiks olla ei saa ning tuleb jätkata vanaviisi. Seega peavad lapsevanemad ise leidma ressursse, et lastel oleks, millega lasteaias mängida.
Külm vesi, külmad põrandad ja lagunev hoone on linnapea arvates Okasroosikese eripära. Suurepärane personal ning lapsest lähtuv õpikäsitlus on see, mis on suurim väärtus ja sellepärast ongi selles lasteaias järjekord.
Sel ja järgmisel aastal paigutatakse mitmeid miljoneid vana vene kooli remonti, et sellest tuleks nö kogukonnakeskus, kus noored ja vanad koos. Lasteaed saab hakata seal saali kasutama.
Tuleviku perspektiivis tuleks mõelda, kuidas Okasroosikese lasteaed ja kogukonnakeskus saaksid hakata koos tööle ja teineteist toetama.
Linnapea tõi näiteid Taanist, kus lasteaed pole üks suur vaid mitu eraldi hoonet. Uute majade ehitusel ja planeerimisel peab arvestama kõiksugu moodsate nõuetega, millele ilmselt praegune hoone ühestki aspektist ei vasta. Ühesõnaga jälle pall lapsevanematele… mõelda välja, milline oleks tulevikus Okasroosikese lasteaia nišš ja kontseptsioon nii sisuliselt kui ka uue hoone osas. Kui me just ei taha olla edasi „kõige vanema hoone, õnnetumas seisus, villaste sokkide lasteaed”, siis tuleb meil endal mõtted kokku koguda ja asjad käima lükata. Kui eesmärgid ja soovid selged, saab minna üha detailsemaks ja küll siis raha ka leitakse.
Tore, et linnavalitsus oli nõus kohtuma ning avatud aruteludeks.