Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Valga VV

Valgamaal Koikkülas toimuvad neil päevil lammutustööd, mille käigus likvideeritakse ohtlik kuivatihoone. Tegevus toimub KIK-i rahastatud projekti raames, mille eesmärgiks on maastikupilti rikkuvate ehitiste lammutamine.

Samast voorust toetas KIK veel ka Valgas Metsa tn 28 asuvate endise sõjaväebaasi hoonete likvideerimist ja maa-ala heakorrastamist. Kolmanda suurema objektina on kavas endiste Vilaski raketišahtide likvideerimine ja ala korrastamine, mille projekti otsustas KIK toetada 20 600 euroga.

Valgas Metsa tn 28 likvideeritakse ohtlikuks muutunud ja visuaalselt häirivad endise sõjaväebaasi hoonete varemed, millega luuakse võimalused maareformi menetlemiseks ning antud piirkonna edasiarendamiseks. Varisemisohtlikud hooned on kohalike inimeste ja ettevõtjate seas aastaid probleeme tekitanud. Peale lammutustöid on kavas hooldamata ja räämas ala heakorrastada.

Koikkülas lammutatakse projekti raames vana varisemisohtlik kuivatihoone, mille ligipääs on piiramata ning mis on seega inimestele ohtlikuks muutunud. Mõlema objekti lammutamisest tekkinud ja käideldud jäätmeid on kavas kasutada kolmanda projekti juures ehk Vilaski raketišahtide likvideerimisel.

Viimased uudised