Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

21-aastane kahtlusalune avas laupäeval USA ja Mehhiko piirilinnas El Pasos automaadist AK-47 tule Walmarti kaubanduskeskuse klientide pihta, surmates vähemalt 20 ja haavates 26 inimest, nende seas lapsed.

Teadaolevalt oli tegemist vihakuriteoga, mis oli suunatud hispaania päritolu elanike vastu. Ametivõimude kinnitusel oli tulistajaks 21-aastane Dallase elanik Patrick Crusius, vahendab Daily Mail.

Tulistajal olid peas kaitseklapid ja ta avas tule juba kaubanduskeskuse parklas. Pärast seda suundus ta pealtnägijate väitel kaupluse sisemusse, näol tõsine ilme, nagu oleks ta mingil missioonil.

Ametivõimude kinnitusel kirjutas mees enne tulistamist kirjaniku manifesti. Sotsiaalmeedia info põhjal rääkis manifest hispaania päritolu inimeste invasioonist Texase osariiki.

Ligi 20 minutit kestnud tulistamine oli hukkunute arvult 8. kohal USA ajaloos. Hukkunute hulgas on kolm Mehhiko kodanikku. Tulistamise koht Cielo Vista Mall on populaarne kaubanduskeskus USA-Mehhiko piiril. Walmart moodustab osa sellest keskusest.

Politsei saabus kohale kuus minutit pärast seda, kui kahtlusalune avas tule. Mees andis end politseile ilma vastupanu osutamata üles.

Vigastatute hulgas on kaks last, üks neist 2-aastane. Walmarti poes oli tulistamise ajal üle 3000 inimese, kes olid tegemas sisseoste algava kooliaasta puhul.

Viimased uudised