Kohus võttis Ülemiste plahvatuse võimaliku tekitaja vahi alla
Avaldatud: 22 detsember, 2025Harju Maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning võttis 60-aastase mehe, keda kahtlustatakse Ülemiste keskuses toimunud plahvatuse põhjustamises, esialgu kaheks kuuks vahi alla.
Prokuratuur esitas taotluse mehe vahistamiseks, kuna on alust arvata, et vabaduses võib mees jätkata kuritegude toimepanemist. Kahtlustatava varasemad kriminaalkaristused ning ka praegune teopilt viitavad, et mees võib vabaduses viibides olla ohtlik ning kergemaliigiline tõkend ei pruugi edasiste kuritegude ärahoidmiseks olla piisav.
„Terve eilse ja tänase päeva jooksul on kaitsepolitseinikud, päästjad ja politseinikud teinud tööd kahtlustatava elukohas ja selle ümbruses. Ohutuse tagamiseks ning arvestades kuriteo iseloomu, on kaasatud suurendatud jõud, seal hulgas demineerijad. See töö jätkub, mistõttu palume piirkonnas juhinduda ametnike juhistest, mis tagavad turvalisuse ja võimaldavad ekspertidel kohapeal töötada,” märkis Põhja ringkonna juhtivprokurör Priit Heinsoo.









