Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei pidas kolmapäeval Põltsamaa linnas kinni 50-aastase naise, keda on kogutud tõendite põhjal alust kahtlustada tuttava 44-aastase mehe tapmises. Tartu maakohus võttis kahtlustatava prokuratuuri taotlusel vahi alla.

Politsei sai 11. septembril info, et Põltsamaal Tallinna maantee korteris on toime pandud raske kuritegu. Politsei läks laekunud infot kontrollima ja leidis 44-aastase mehe vägivallatundemärkidega surnukeha. Esialgsetel andmetel tarvitati Tallinna maanteel korteris koos alkoholi, kui 44-aastase mehe ja 50-aastase naise vahel puhkes tüli, mille käigus naine lõi meest korduvalt pea piirkonda. Löömise tagajärjel sai mees väga raskelt viga ja tema elu ei õnnestunud enam päästa.

„Kriminaalpolitseinike kogutud info andis alust arvata, et kuriteos on põhjust kahtlustada mehele tuttavat 50-aastast naist. Naine tabati Põltsamaal mõni tund hiljem, peeti kahtlustatavana kinni ning kuna ta oli joobes, viidi ta esialgu kainenema. Kainenema toimetati ka naisega ühes korteris viibinud kolm alkoholijoobes meest. Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust,“ kirjeldas Tartu jaoskonna politseimajor Üllar Sõmera.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Anneli Hinto sõnul võttis kohus kahtlustatava prokuratuuri taotlusel vahi alla. „Praeguseks kogutud tõendite põhjal kahtlustatakse naist ühes raskeimas isikuvastases kuriteos ehk tapmises. Alkoholi tarvitamise käigus tekkinud tüli hakati lahendama vägivallaga, mille tagajärjel kaotas teine inimene oma elu. Sellist käitumist ei saa aktsepteerida. Kahtlustatava senist eluviisi ja alkoholilembust arvestades on alust arvata, et vabadusse jäädes võib ta panna toime uusi kuritegusid või hakata eesootava karmi karistuse kartuses uurimisest kõrvale hoida. Seetõttu on naise vahistamine prokuratuuri hinnangul vältimatu,“ ütles Hinto. Kohus nõustus prokuratuuri seisukohaga ja kahtlustatav võeti esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla.

Eilsest traagilisest koosviibimisest rääkides nentis Üllar Sõmera, et alkoholi liigtarbimine ja muud sotsiaalsed probleemid on sageli asjaolu, miks purjutanute konflikt viib tõsise vägivallani. „Kõige sagedamini saabki vägivald alguse tavalisest olmetülist, mille käigus üks pool otsustab lüüa,“ kirjeldas juhtivuurija.

Kehtivaid kriminaalkaristusi kuriteos kahtlustataval ei ole. Edasises uurimises selgitatakse lähemalt mehe täpne surma põhjus, kuriteo toimepanemisele eelnenud sündmused ja muu kaasnev. Tapmise eest võib kohus karistada kuue- kuni viieteistaastase vangistusega.

Viimased uudised