Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peeter Kangur. Pilt: Monika Otrokova

Alates 1. augustist on Keeni Põhikooli direktor Peeter Kangur. Peeter Kangur on pikka aega töötanud Pühajärve Põhikoolis loodusteaduste õpetajana ja olnud tegev Otepää vallavolikogus. Hetkel on ta Otepää vallavolikogu aseesimees ning Tõutsi külavanem.

Peeter on pärit Võrtsjärve mailt. Vanemate eeskujul läks ta Tartu Ülikooli bioloogiat õppima. Ta on Eesti Maaülikooli lõpetanud keskkonnaalase doktorikraadiga. Varasemalt on ta töötanud Maaülikoolis teadurina. Pühajärve Põhikoolis on ta töötanud üle 25 aasta.

„Olen veendunud, et meie valda on vaja eriilmelisi põhikoole. Keeni Põhikool ja Pühajärve Põhikooli on kaks omanäolist kooli ja see peaks ka nii jääma,“ sõnas Peeter Kangur. „Koolidel peaks säilima omapära, see on minu jaoks väga oluline, ladusaks toimetamiseks peab aga kogu kollektiiv astuma ühte jalga. Esmamulje kooli kollektiivist on väga hea.“

Koolidirektori ameti kõrvalt on tal plaanis õpetajatööga Pühajärve Põhikoolis esialgu jätkata. „Õpilased palusid, et jätkaksin nendega kuni lõpetamiseni, katsun seda ka teha,“ lisas Peeter Kangur.

„Peetri näol on Keeni kool saanud omale suure õpetajakogemusega ja perspektiivse ning visioonika juhi,“ ütles Otepää vallavanem Jaanus Barkala.

Viimased uudised