Kasulikud nipid, kuidas toidupoes raha säästa
Avaldatud: 17 veebruar, 2025Toidupoes käimine võib mõnikord minna tunduvalt kulukamaks, kui esialgu plaanitud. Nutikate harjumuste ja kasulikke nippidega on võimalik oma kulusid märgatavalt vähendada. Siin on kuus praktilist nõuannet, kuidas säästa toidupoes raha ja teha häid valikuid.
1. Eelista sooduspakkumistega tooteid
Üks lihtsamaid viise poes raha säästmiseks on valida oma ostukorvi sooduspakkumistega tooteid. Lidlis on kliendilehed, kus on kirjas parimad pakkumised, mis parasjagu kehtivad. Enne poodi minekut vaata üle kliendilehes olevad allahindlused ja tee nimekiri toodetest, mida vajad. Võimalik, et sooduspakkumises on just see toode, mida oled harjunud tarbima. Soodsad pakkumised aitavad säästa märkimisväärse summa.
Näiteks Lidl Plus rakenduses on imelihtne olla kursis kehtivate ja tulevaste pakkumistega, lisaks on rakenduse kasutajatele ka spetsiaalsed sooduskupongid. Lidlis on iga nädal erilised pakkumised maailma maitsetele, pakkudes võimalust proovida uut brändi või uusi maitseid soodsa hinnaga.
2. Ära vaata tükihinda, vaid kilogrammihinda
Hindade võrdlemine pakendi põhjal võib olla petlik. Pealtnäha odavam toode võib olla väiksem ja kokkuvõttes hoopiski kallim kui kõrval olev suur pakend. Selle asemel vaata toodete kilohindu, mis annavad täpsema ülevaate tegelikust maksumusest. Kilohinna põhjal võrdlemine aitab valida parima hinna ning vältida üle maksmist. Samas uuri alati ka toote etiketti, et lisaks odavale hinnale saaks valitud ka parim kvaliteet.
3. Kasuta oma ostukotti
Iga kord kilekottide või paberkottide ostmine võib olla küll mugav ja tunduda tühine kulu, kuid pikemas perspektiivis võib sellest kujuneda arvestatav summa. Võta poodi kaasa oma korduvkasutatav kott. Võid valida mõne väikese kompaktse koti, mis mahub hästi käekotti või taskusse – nii ei unune see koju või autosse. Pealegi on sellised riidest ostukotid enamasti tugevamad kui kilekotid või paberist kotid, mis võivad toodete raskuse all katki minna. Lisaks raha säästmisele on see ka keskkonnasõbralikum valik.
4. Väldi emotsioonoste ja planeeri oma poeskäigud
Impulsiivsed ostud, isegi sellised, mis esialgu tunduvad väikesed ja kahjutud, võivad kiiresti suurendada kassas lõppsummat. Planeeri oma ostud ette ja koosta nimekiri vajaminevatest toodetest. Selleks on taaskord abiks kliendileht, mis tasuks enne poodi minekut üle vaadata.
Samuti tasub enda kodustel varudel pidevalt silma peal hoida, et sooduspakkumiste ajal näiteks kuivainetekappi täiendada. Läbimõeldud nimekirjaga oled poes rohkem keskendunud, emotsioonostud jäävad ära ning ükski vajalik toode ei unune.
5. Ära osta hulgi kiiresti riknevaid tooteid
Isegi, kui tegu on hea pakkumise või soodushinnaga, väldi suures koguse kiiresti riknevate toodete ostmist. Need võivad halvaks minna enne, kui jõuad need ära tarbida. Toidu äraviskamise vähendamine on oluline mitte ainult rahakoti, vaid ka keskkonna seisukohalt. Osta just nii palju, kui vajad, et kõik ostetud tooted saaksid enne realiseerimistähtaega ära tarbitud. Uuri ka, milliseid tooteid on sobilik sügavkülmutada, et neid hiljem tarbida.
6. Eelista hooajalisi puu- ja köögivilju
Hooajalised puu- ja köögiviljad on sageli odavamad ja isegi maitsvamad. Ostes hooajalist kaupa, saad parima hinna ja kvaliteedi suhte. Lisaks saad osa toodetest sügavkülmutada ja hiljem kasutada, mis võimaldab nautida hooajalisi vilju ka väljaspool hooaega. Planeeri oma toidukorrad selliste köögi – ja puuviljadega, mis on parasjagu hooajalised, soodsad ja maitseküllased.
Kokkuvõtteks
Nutikad ostud algavad heast planeerimisest ja teadlikest valikutest. Kliendilehed on head abimehed sooduspakkumiste jälgimiseks, samuti vähendab enne poodi minekut nimekirja koostamine ootamatuid oste. Säästa targalt ja planeeri oma poeskäik!