Meeste meistriliiga 13. voor lõppes neljapäeval ülimalt põneva, närvilise ja väravatevaesegi kohtumisega Tapal, kus kumbki meeskond ei saanud kohtumise jooksul suuremat kui kolmeväravalist edu. SK Tapa oli lõpuks Viljandi HC-st parem tulemusega 20:18 (9:9).

Tapal oli luba oodata tasavägist heitlust, sest neljast viimasest omavahelisest mängust olid SK Tapa ja Viljandi HC kahel korral viiki mänginud. Mõlemal tiimil oli mitmeid põhimehi vigastustega eemal, küll naasis mulkidel aga platsile ekskoondislane Robert Lõpp, kes ka kohtumise avavärava viskas.

Üldiselt algas mäng skoorivaeselt ja tosina minuti möödudes oli seis 3:3. Peamine „süü” oli mõlema meeskonna tõhusal kaitsetegevusel ning väravavahtide Mikola Naumi ja Marten Tamme panusel. 16. minutil viis Mikk Varik külalised 5:3 juhtima ja tapalased sunniti pikemaks ajaks tagaajaja ossa.

Viljandi jäi 7:5 eduseisus viieks minutiks väravata, tapalased kasutasid seda aega kasulikumalt – järjest tabasid Martin Adamson, Ivary Volkov ja Gert Trofimov ning Tapa juhtis 8:7. Uuesti said mulgid ette, kuid Marten Saar seadis 20 sekundit enne poolajavilet tabloole viiginumbrid 9:9.

Rail Ageni viis 34. minutil Tapa 11:10 juhtima, kuid siis spurtis Viljandi. Tamme tegi mitu suurepärast tõrjet, Lõpp viskas kolm väravat järjest ning Martin Brauni täpne karistusvise viis külalised 14:11 ette. Kohtumine muutus närviliseks, 44. minutil eemaldati kolmanda kaheminutilise karistuse tõttu Marek Puieräst, kuid Naum peatas järgnenud karistusviske.

Mulgid jäeti kaheksaks minutiks «kuivale” ja Tapa jõudis 15:15 viigini. Peagi kannatas Viljandi hästi ära kahemehelise vähemuse. Kuigi Volkov viis Tapa 17:16 juhtima, pöörasid Kristjan Koovit ja Varik 53. minutil seisu jälle külaliste kasuks, 18:17. Need jäid aga viljandlaste viimasteks tabamusteks.

Volkov realiseeris kiirrünnaku, Saar tegi 19:18, Naum tõrjus Brauni karistusviske ja Artur Morgenson vormistas lõppseisuks 20:18. Tapa poolel viskas Rait Ageni viis, Volkov neli ja Adamson kolm väravat, kaotajatel tabas Lõpp kuus ning Koovit ja Varik kolm korda. Tapa tõusis liigatabelis Viljandist kahe punkti kaugusele ning heitlus neljanda koha nimel muutus põnevamaks.

Meistriliiga tabeliseis:

Parimad väravakütid: Kaspar Lees (Tallinn) – 84, Vladislav Naumenko (Kehra) – 69, Henri Sillaste – 60, Mathias Rebane (mõl. Serviti) – 57, Aleksander Pertelson (Viljandi) – 56, Rauno Aus (Tallinn) – 45, Uvis Strazdinš (Kehra) – 44 ja Robin Oberg (Tallinn) – 43 väravat.