Põlva Serviti kaitse on Viljandi HC-d viimases kolmes liigamängus hoidnud alla 18 värava. Siin jäi Otto Karl Kondi ja Arturs Meikšansi haardesse Mihkel Lõpp. Foto: Helin Potter

Käsipalli meeste meistriliigas kohtusid viimast korda tänavusel põhiturniiril hetkeseisuga kaht kõrgemat tabeliastet mehitavad meeskonnad. Viljandi HC polnud Põlva Servitit võitnud juba üle kolme aasta ja kolmapäeval Põlvaski jäi tulemusega 31:17 (15:9) peale põhiturniiril juba esikoha kindlustanud Serviti.

Tihedat mängugraafikut ja lähenevat eurosarja veerandfinaali silmas pidades andis Serviti peatreener Kalmer Musting puhkust mitmele põhitegijale. Viljandil olid nädalavahetuse Leedu-turneega võrreldes juures Sten Maasalu ja Sergei Rodjukov, ent ääremängijate osakonnast jäid eemale Mikk Varik ja Martin Braun.

Serviti sai kolme minutiga 4:1 juhtima, kuid Viljandi reageeris hästi ning kahel korral vähendas Mihkel Lõpp kaotusseisu minimaalseks – 5:4 ja 6:5. Uuesti rebisid võõrustajad kolmega ette, aga 16. minutil tuli Maasalu pommviskest 9:8.

Ka järgmise Viljandi värava viskas Maasalu, ent selleni läks koguni kümme minutit aega. Vahepeal oli kolmel juhul järjest täpne Mathias Rebane, korra tabas nii Tõnis Kase kui ka Otto Karl Kont ning Serviti juhtis 14:8. Poolajavileks näitas tabloo numbreid 15:9.

Teiselgi pooltunnil olid külalised raskustes kodumeeskonna tugeva kaitse ülemängimisega, lisaks tegi häid tõrjeid väravasuul Jürgen Lepassoni asendanud Christofer Viilop. Serviti sai kaheksaga ette ja ehkki Viljandi vähendas paaril korral vahe kuuele väravale, tuli 51. minutil Siivo Soku viskest 25:15.

Lõpuminutitel lagunes Viljandi mäng lõplikult ning Serviti sai kindla võidu tulemusega 31:17. Rebane ja Henri Hiiend viskasid viis ning Kont neli väravat võitjate kasuks, kaotajatel tabas Hendrik Koks neli ning Maasalu ja Aleksander Pertelson kolm korda.

Serviti alistas Viljandi kõikide sarjade peale juba 14. korda järjest ning pikendas meistriliigas üldise võitude seeria 20-mänguliseks. Juba reedel ootab Servitit pealinna Kalevi spordihallis Tallinn. Päev varem võõrustab SK Tapa/N.R.Energy Raasiku/Mistrat.