Hetk kolmapäevasest Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vastasseisust. Foto: Helin Potter

Kolmapäeval alustati meeste meistriliiga 13. vooru mängudega. Eesti käsipalli klassikalises vastasseisus sai Põlva Serviti kindlalt 34:23 (19:10) jagu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist, aga HC Tallinn vajas tugevat lõppu, et alistada Aruküla/Audentes 37:29 (18:12). Neljapäeval kohtuvad SK Tapa ja Viljandi HC.

Kehra saabus Põlvasse puhkust saanud Läti koondislase Uvis Strazdinšita. Tema asemel tegi paremal äärel meistriliiga come-back’i 28-aastane Steve Luks, kes viimati esindas Kehrat sel tasemel kümme aastat tagasi. Janar Mägi viskas küll külaliste kasuks kohtumise avavärava, ent peagi juhtis Serviti 3:1 ja kaheksandal minutil Henri Sillaste väravast ka 8:3.

Kehralaste peatreener Mart Raudsepp võttis aja maha ning järjest tabasid Luks, Anton Borovski ja Vladislav Naumenko. 17. minutil oli tablool seis 10:8, aga siis otsustas Serviti kogenud puurivaht Eston Varusk 11 minutiks oma värava lukku keerata. Pidurdamatus hoos oli Sillaste ning võõrustajad viskasid kaheksa väravat järjest.

Sergio-Silver Kreegimaa lõpetas kahe tabamusega küll Kehra väravatepõua, aga vaheajaks juhtis Serviti 19:10. Oli raske uskuda, et suurt kaotusseisu suudetakse tagasi mängida, ehkki Mägi kaks tabamust teise poolaja algul veidi lootust andsid. Lähemale kui kaheksa väravat Kehra siiski ei saanud.

Mõlemad treenerid andsid mänguaega kõigile pallureile ja nii said kohtumise lõpuks käe valgeks koguni 20 mängijat. Serviti võitis 34:23, enim panustas Sillaste, tabades seitse korda, Mathias Rebane ja Raiko Rudissaar lisasid kuus väravat. Kehra poolel jäi Naumenko arvele kuus, Mägi viskas neli ja Tanel Vilks kolm väravat.

Arukülas alustas kodumeeskond paremini ja juhtis pärast Mihkel Vaheri tabamust seitsmendaks minutiks 4:2. HC Tallinnal olid jätkuvalt eemal Markus Viitkar, Enrico Anton ja Risto Kiil, kuid mäng võrdsustati peagi. Esmakordselt said külalised juhtima 12. minutil, kui Armis Priskus palli vastaste tühja väravasse saatis, tehes seisuks 8:7.

Võõrustajad takistasid pealinlasi pidevalt lubamatute võtetega, Markus Oliver Mädo realiseeris kolm karistusviset järjest ning Tallinn juhtis 22. minutil juba 15:9. Vaher ja Markus Kask vähendasid vahe neljale, aga puhkama mindi pärast Robin Obergi tabamust siiski Tallinna 18:12 eduseisul.

Aruküla/Audentes väljus riietusruumist vägagi sisukalt. Rauno Kopli ja Vaher vähendasid kaotusseisu kahele ning Kask 36. minutil ühele väravale – 20:19. Kolm minutit hiljem saatis oma põhitöögagi hästi hakkama saanud väravavaht Siim Normak palli Tallinna tühja puuri ning seadis jalule 21:21 viigi. Hetk hiljem sama korrata üritades lendas pall väravast mööda.

Tallinna kaitse muutus agressiivsemaks, sundides arukülalasi tihti eksima söötudega ja külalised said uuesti eest. Hästi hakkasid tabama Marek Karu, Kaspar Lees ja Rainer Kelk, kuid enne kui viimased kümme minutit algasid, oli külalismeeskonna edu siiski vaid 29:27.

Lõpp kuulus täielikult liigatabelis teist kohta hoidvale Tallinnale ja koduteele võeti kaasa kuues järjestikune liigavõit tulemusega 37:29. Mädo ja Lees viskasid seitse ning Oberg, Kelk ja Karu neli väravat. Hästi võidelnud Aruküla/Audentese poolel tabas Vaher seitse, Kask kuus ja Kopli neli korda.