Hetk poolfinaalist Põlva/Arcwoodi ja HC Tallase vahel. Foto: EKL

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliiga finaalturniiril Viljandis peeti laupäeval poolfinaale. Põhiturniiri täiseduga läbinud Põlva/Arcwood alistas HC Tallase 34:28 (17:11) ning Viljandi Spordikool oli 31:21 (14:12) üle tiitlikaitsja Tartu Ülikoolist. Finaal algab Viljandi Spordihoones pühapäeval kell 15, pronksimäng kaks tundi varem.

Esimene poolfinaal algas korraliku väravatesajuga ja sarnase käsikirja järgi mängiti esimesed seitse minutit ehk Põlva/Arcwood läks ühe väravaga ette ja HC Tallas viigistas. Seitsmendaks minutiks oli seis 4:4, siis tabasid põlvalaste poolelt järjest Mihkel Tamm ja Siim Kübard. Edu võinuks suuremgi olla, ent häid tõrjeid tegi Tallase väravasuul Karel Hermas.

Põlva/Arcwood tihendas kaitset, hoides vastaseid kaheksa minutit väravata. Margo Piksöödu karistusviskest tuli 18. minutil 10:5. Tallas kasutas hästi ära Harri Obergi kaheminutilise eemaldamise ning Markus Oliver Mädo vedamisel jõuti jälle lähemale – 10:8. Rasmus Käo ja Raido Peedomaa suurendasid edu neljale, ent Mädo vastas kahe tabamusega.

Poolaja lõpp kuulus aga kindlalt tänavu esiliigas vaid võite tunnistanud Põlva meeskonnale ja puhkama mindi seisul 17:11. Riietusruumist väljus hoopis teist “nägu” Tallas – Martti Viitkar ja Marek Karu tabasid kaks korda, Nikita Piskunov lisas ühe ning hiilgetõrjeid tegi postide vahele tulnud Martin Arm.

Põlva/Arcwood ei saanud palli võrku pea kaheksa minutit ning Karu vähendas vahe minimaalseks – 17:16. Viigini ei jõutud kuidagi ning Käo ja Piksööt kasvatasid edunumbrid uuesti neljale väravale, 24:20. Tallas võitles aga väga hästi ning 54. minutil tuli pärast Viitkari ja Karu järjekordseid tabamusi tabloole 27:26.

Kolm minutit enne lõpuvilet oli seis veel 29:28, ent kogenud Põlva/Arcwood tegi võimsa lõpu ja edenes finaali võidunumbritega 34:28. Piksööt viskas üheksa, Peedomaa viis ning Käo ja Olari Paumets neli väravat. Tallase poolel tabas Viitkar kaheksa ning Karu ja Mädo seitse korda.

Teises poolfinaalis kohtusid põhiturniiri teisel kohal lõpetanud Viljandi Spordikool ja tiitlikaitsja Tartu Ülikool. Esiliiga parim snaiper Rando Sein avas külaliste poolt skoori, aga peagi juhtis Viljandi 3:1. Veerandtunnise mängu järel oli noorte mulkide edu 8:4.

Suurepärases hoos oli Aleksander Pertelson, kelle viskest tuli 21. minutil ka avapoolaja suurim eduseis ehk 12:7. Siis tabas Sein kaks korda ning Madis Tammaru vähendas vahe kaheväravaliseks. Vaheajapausile mindi Spordikooli noormeeste 14:12 juhtimisel.

Kodusaalis mänginud Marko Koksi hoolealused naasid platsile isukalt – Mihkel Lõpp viskas kaks ja Simon Drõgin ühe värava ning tartlastel läks ligi kaheksa minutit aega, enne kui pall võrku saada. TÜ puurivaht Kevin Klimov tõrjus teist korda Hendrik Koksi karistusviske ja Klaus Peeter Rüütli vähendas vahe jälle kolmele väravale.

Kuidagi ei suutnud aga ülikoolitiim pidurdada Pertelsoni, kes jätkas edu kasvatamist. 16-aastane noormees viskas kolm väravat järjest ja 51. minutil juhiti 24:17. Lõpuminutid kuulusid juba kindlalt Viljandi Spordikoolile, kes sai 31:21 võidu. Pertelson viskas lõpuks 13 väravat, Drõgin ja Lõpp lisasid viis, tartlaste poolel tabas Sein kaheksa korda.