Balti liiga tšempion on neljandat aastat järjest Riihimäe Cocks. Foto: BHL

Eesti klubide osaluseta sel hooajal toimunud käsipalli Balti liiga finaalturniiril võidutses neljandat aastat järjest Soome klubi Riihimäe Cocks. Ülipõnevate kohtumistega Minskis toimunud Final Four pakkus haarava finaali, kus Cocks alistas Ukraina klubi Zaporožje ZTR-i 23:22 (10:11). Pronksmedalid kuulusid sel aastal Minski SKA-le.

Poolfinaalidest põnevaimas kohtusid kuus viimast Balti liiga tiitlit omavahel jaganud SKA ja Cocks. Valgevenelased juhtisid suurema osa mänguajast, ent Soome koondislase Nico Rönnbergi värav 25 sekundit enne lõpuvilet viis kohtumise karistusviseteseeriani, kust väljus võitjana Cocks 26:24 (12:11; 22:22). ZTR oli Klaipeda Dragunasest kindlalt 33:22 (19:11) üle.

Finaalis alustas paremini ZTR, kuid 2:0 algedu muutus soomlaste suurima tähe Rönnbergi kolme tabamuse abil kiirelt kaotusseisuks. Võrdne avapoolaeg jätkus, ehkki korraks sai ZTR ette 11:8. Soome meistril oli raskusi ukrainlaste kaitse lahtiharutamisega, ent vaheajaks oli ZTR-i edu minimaalne, 11:10.

Teise poolaja esimene veerandtund hakkas viitama, et Balti liiga võib saada uue tšempioni, sest 44. minutil sai ZTR pärast Oleksii Gantševi tabamust ette juba 19:15. Cocksil olid teised ideed – järgmise tosina minutiga lubati vastasel visata vaid üks värav ning pärast järjekordseid häid Rönnbergi lahendusi, mindi 56. minutil 21:20 juhtima!

Neljanda Balti liiga üldvõidu järjest tõi Cocksile lõpuks tulemus 23:22. Rönnberg – kes valiti ka finaalturniiri parimaks mängijaks – viskas seitse väravat ja ehkki Gantšev tabas kümme korda, pidi ZTR teist korda leppima hõbemedalitega. Debüüthooajal 2016/17 jõudis Ukraina tiim sama saavutuseni, kaotades toonagi finaalis just Cocksile.

Pronksimäng oli väga tasavägine, kuid Minski SKA väljus sellest võitjana, alistades Klaipeda Dragunase 27:26 (13:13) ja saades kolmandat hooaega järjest kaela pronksmedalid. Eesti klubidest jõudis tänavu kõige kaugemale Põlva Serviti, kes jäi veerandfinaalis alla Cocksile. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, HC Tallinn ja Viljandi HC piirdusid põhiturniiriga.

Pildil: Balti liiga tšempion on neljandat aastat järjest Riihimäe Cocks. (Foto: BHL).