Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Viljandi väravakütt Hendrik Koks. Foto: VHC Šviesa/ Baltic Handball League

Eile Balti liigas ühe väravaga kaotanud Viljandi jätkas ka täna kaotuslainel. Eesti klubi pidi võõrsil tunnistama Leedu VHC Šviesa paremust seisuga 30:33 (17:17).

Otsustav teine poolaeg. Koks: andsime endast kõik, mis anda sai see nädalavahetus
Kohtumise algusminutid Leedus olid Viljandi jaoks vaevalised, kuid 5. minutil sai Eesti klubi hoo sisse, kui Viljandi viis juhtima Kristo Voika värav. Mäng jätkus Viljandi üheväravalise eduga kuni 11. minutini, mil Kristjan Koovit viskas seisuks 8:6, suurendades vahemaa 2 värava peale. Hendrik Koks viis mitmel korral meeskonna 3 väravaga ette, mille Šviesa vähendas korduvalt 2 värava peale. Viljandi võitles 3-väravalise edu tagasi 17. minutil, kui skooris Andrii Basarab ning 20. minutil kasvatas Sten Maasalu edu 4-väravaliseks seisuga 14:11. Seejärel saabus Viljandi mõõn ja Leedu klubi marssis Viljandi kaitsest läbi, viigistades 25. minutil seisu 15:15 peale. Nõnda lõppes esimene poolaeg seisuga 17:17.

Teisel poolajal startis Šviesa võimsalt ning Viljandi jäi raskustesse. 40. mänguminutiks oli 3 väravaga ees hoopis võõrustaja skooriga 23:20. Paar minutit hiljem oli vahemaa juba 5-väravaline. Kaotusseisu vähendasid 2 värava peale Kristo Voika, Sten Maasalu ja Hendrik Koks. 50. minuti paiku vähendas Viljandi oma kaotusseisu ühe värava peale, kuid sellega hoog kadus ning Šviesa võitis mängu seisuga 33:30.

Resultatiivseim Viljandi mängumees oli Hendrik Koks 8 väravaga. 5 väravaga panustasid Kristo Voika, Mikk Varik ja Kristjan Koovit.

„Tänane mäng oli kõvasti parem kui eilne. Tegime vähem lihtvigu ning võitlesime lõpuni. Eks selle mängu võitis pikem pink lihtsalt, kuid selle taha pugeda ei saa,” kommenteeris Hendrik Koks. „Vahepeal teeme ikkagi liiga kiireid otsuseid, mis paraku kiirrünnakuga lõppevad. Kaitses peaksime ka natukene kompaktsemalt mängima, et vajadusel üksteist abistada. Üldjoontes andsime endast kõik, mis anda sai see nädalavahetus.”

Eesti klubid naasevad Balti liigas palliplatsile 16. novembril, kui seni võitmatu Põlva Serviti kohtub HC Dragunasega, Mistra Murjani spordigümnaasiumiga ning Viljandi HC ASK Zemessardze/RSUga.