Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Üks võtmetest Viljandi HC võidus Tallinna üle oli väravavaht Rasmus Ots. Foto: Helin Potter

Käsipalli meeste meistriliigas mängiti üks ülipõnevaks kujunenud kohtumine, kus Viljandi HC oli võõral väljakul 23:22 (13:11) üle Tallinnast. Karikavõistluste veerandfinaalid avati aga eriti suureskoorilise mänguga, sest Põlva Serviti oli 54:20 (25:8) parem Tartu Ülikoolist.

Kalevi spordihallis sai näha pisut uuenäolist Tallinnat. Meistriliigadebüüdi tegi ukrainlasest paremäär Dmõtro Turtšenko, esmakordselt tõmbas pealinlaste särgi selga tunamullu Kehrat esindanud paremsisemine Andrei Vahnovitš Valgevenest ning üheksa-aastase vaheaja järel tuli Eesti liigas platsile kogenud väravavaht Marius Aleksejev.

Kohtumisest võis oodata põnevat ja tasavägist, sest Tallinn oli küll jõudsalt ridu täiendanud, aga Viljandi alistas pühapäeval kaheksa väravaga Balti liiga liidri ja Läti meistri Dobele ZRHK Tenaxi. Kodumeeskond alustas teravamalt ja juhtis neljandal minutil Markus Viitkari värava järel 3:1.

Kaugemale eest mulgid pealinlasi siiski ei lubanud, vahe kõikus päris pikalt ühe-kahe värava peal. 14. minutil tõi Mikk Varik kiirrünnaku järel tabloole 6:6 viigi, kuid läks aega veel kuus minutit, enne kui Viljandi esmakordselt juhtima pääses. Mihkel Lõpp murdis osavalt kaitseliinist läbi ja viskas seisuks 9:8.

Rasmus Ots tegi Viljandi väravasuul võimsat tõrjetööd ja ehkki Armis Priskuski teisel pool platsi hiilgas mitme vastaste rünnaku peatamisega, pääses Viljandi pärast Aleksander Pertelsoni pommviset 23. minutil 11:9 ette. Koos vaheajasireeniga lendas sama noormehe teele saadetud pall ristnurka ja Viljandi juhtis 13:11.

Teise pooltunni algul seisis Viljandi värava ees müür nimega Ots, sest Eesti koondise esiväravavaht tõrjus kõik, mis tema suunas teele lähetati. Aleksejevi selja taha saadeti aga kolm palli järjest ja Viljandi juhtis 16:11. Markus Oliver Mädo murdis karistusviskega lõpuks “Otsa-needuse”, Turtšenko viskas kolm väravat järjest ja vahe oli minimaalne.

Tallinn sai kaitse korralikult tööle ning vastaseid hoiti uskumatud 14 minutit “kuival”. Pärast Turtšenko viigiväravat tabasid veel Kaspar Lees ja Rauno Aus ning 48. minutil juhtisid võõrustajad 18:16. Ent mängus oli veel üks pööre, sest külalised hakkasid siiski pealinnatiimi kaitsemüüris pragusid leidma.

Oliver Ruut seadis jalule viigi ja 53. minutil viis Hendrik Koks viljandlased uuesti kahega ette – 21:19. Kaks minutit enne lõppu vähendas Mikk Pinnonen vahet, kuid Viljandi sai magusa 23:22 võidu. Pertelson ja Lõpp viskasid võitjate kasuks kuus ning kapten Kristjan Koovit neli väravat. Kaotajatel tabas Turtšenko kuus, Mädo neli ning Pinnonen ja Lees kolm korda.

Viljandi on kuue mänguga – nagu ka HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – kogunud kaheksa punkti. Liidrina jätkab täisedu, 12 silmaga Põlva Serviti. SK Tapa/N.R. Energy’l on neli ja teistest kaks-kolm mängu vähem pidanud Tallinnal kaks punkti. Raasiku/Mistra pole viie kohtumisega veel punktiarvet avanud.

Neljapäeva õhtul peeti üks kohtumine ka Eesti karikavõistlustel, kus “valestardi” muidu novembris toimuvatele veerandfinaalidele tegid Põlva Serviti ja esiliigatiim Tartu Ülikool. Põlvas peetud avamängu võitis karikakaitsja Serviti ülikindlalt tulemusega 54:20 (25:8). Kordusmäng toimub 18. novembril Tartus.

Külalised alustasid hästi, kui kahel korral tabas kaks päeva varem esiliigas HC Viimsi/Tööriistamarketi võrku koguni 17 palli saatnud endine servitilane Tõnu Jõks. Serviti vastas 8:0 vahespurdiga ning läks peagi püüdmatult eest. 34-väravalise võidu heaks panustas Mathias Rebane tosina ja Andris Celminš seitsme väravaga, TÜ poolel tabas Jõks viis korda.

Järgmised mängud meistriliigas:

11.11.  19:00  Viljandi HC – Põlva Serviti

11.11.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Tallinn

Viimased uudised