Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Serviti mängija Sander Sarapuu (viskel) on kahe mänguga Coopi võrku saatnud 11 palli. Foto: Helin Potter

Eesti meeste meistriliiga teises poolfinaalis võib reedel selguda esimene kullamatšile pääseja. Nimelt alistas Põlva Serviti poolfinaalis teistkordselt kaaslinlased Coopist, seekord tulemusega 38:30 (22:12) ning juhib seeriat mängudega 2:0. Meenutame, et HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ja HC Tallinna poolfinaalseerias on seis 1:1.

Avakohtumise laupäeval kindlalt 36:22 võitnud Serviti alustas aktiivse kaitsega, mida Coop kuidagi positsioonirünnakul murda ei suutnud. Samas tegi Christofer Viilop mitu head tõrjet väravasuul ja neljandaks minutiks oli seis 2:2. Siis tabasid järjest Henri Sillaste ja Stanislav Holodjuk, vahe kasvas kahele ning mõni minut hiljem juba neljale väravale – 8:4.

Coopi juhendanud Kalmer Musting võttis minutilise vaheaja ja rünnak hakkas pisut paremini toimima. Ent Serviti ei jäänud võlgu, mäng muutus kiiremaks ning 16. minutil tuli Anatoli Tšezlovi viskest 12:6. Coopi noored pallurid patustasid pallikaotustega ja kui saadigi viskele, lendas suur osa pallidest väravapostide vahel seisnud Eston Varuski saagiks.

Hendrik Varulit leiti hästi kuue meetri peal ja Eesti koondise joonemängija tegi seisuks 14:7 ning sundis Mustingu 19. minutil kasutama avapoolajal juba teist minutilist mõttepausi. Serviti treeneripingel niite tõmmanud Rein Suvil oli luksus anda mänguaega kõigile palluritele.

Serviti edu püsis siiski kuue-seitsme peal, sest Coopil leidsid viskekindluse Tõnis Kase ning vennad Tõnu ja Priit Jõks. Poolaja viimased minutid möödusid aga täielikult tiitlikaitsja kontrolli all – Sander Sarapuu tabas kaks korda järjest ning koos sireeniga viskas Holodjuk pea keskjoonelt seisuks 22:12.

Teiseks pooltunniks oli Coop oluliselt paremini valmis. Serviti tegi ohtralt tehnilist praaki ja vastased karistasid võimsalt – seitsme minutiga tegi Coop 7:2 vahespurdi, väravad tulid kolmikult Kase, Priit Jõks ja Andreas Rikken ning seis oli 24:19. Noorte põlvalaste võitlust jagus siiski vaid kümneks minutiks ja lähemale kui viis väravat nad ei pääsenud.

Serviti tegi omakorda viie minutiga 5:0 vahespurdi ja Tšezlovi tabamus tõi veerand tundi enne lõppu tabloole numbrid 31:21. Päris alla Coop ei andnud, vahepeal 11-väravaliseks kasvanud vahe vähendasid vennad Jõksid kolme järjestikuse värava abil 26:33 peale.

Korrektse kohtumise – kohtunikud ei määranud ühtegi kaheminutilist karistust – võitis Serviti 38:30. Sillaste ja Holodjuk tabasid kuus, Sarapuu ja Alfred Timmo viis korda. Priit Jõks viskas üleplatsimehena üheksa väravat, Kase ja Tõnu Jõks lisasid viis. Kolmas ja võimalik otsustav mäng selles poolfinaalpaaris toimub Mesikäpa hallis reedel algusega kell 19.

Meistriliiga järgmised poolfinaalmängud:

02.05.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn (mängude seis 1:1)

03.05.  19:00  Põlva Serviti – Põlva Coop (mängude seis 2:0)

05.05.  19:00  HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Meistriliiga parimad väravakütid: Tõnis Kase (Coop) – 158, Vahur Oolup (SK Tapa) – 148, Sergei Rodjukov (Viljandi HC) – 120, Markus Viitkar – 116, Robin Oberg (mõl. Tallinn) – 115, Andrei Hapal (Viljandi HC) – 110, Janar Mägi – 106 ja Dmõtro Jankovski (mõl. Kehra) – 98 väravat.