Pildil: Uku-Tanel Laast (palliga) juhtis HC Tallinna vägesid oskuslikult ja viskas ise karikavõistluste poolfinaalis viis väravat. Foto: Helin Potter

Meeste Eesti karikavõistlustel käsipallis mängivad võidu nimel finaalis Põlva Serviti ja HC Tallinn. Tänases teises poolfinaalis oli HC Tallinn 26:17 (15:11) üle mullusest karikafinalistist Viljandi HC-st. Finaal algab pühapäeval Mesikäpa hallis kell 15.00, pronksimängus lähevad kaks tundi varem vastamisi Põlva/Arcwood ja Viljandi HC.

Kerge soosikuna alustas poolfinaali Põlvas ehk HC Tallinn, ent kümme päeva varem olid mulgid pealinnas samast vastasest üheväravalise paremusega meistriliigamängus üle. Põrkusid kaks vastandlikku mängustiili, sest Viljandi tegutses rahulikult ja mängis pikka rünnakut, samas kui Tallinn hoidis kõrget tempot ja kasutas palju kiirrünnakuid.

Pealinlased said kerge algedu, juhtides 4:2. Kui Tallinna peatreener Jüri Lepp mängueelselt lootis kaitsetegevuse paranemist, siis nüüd hakati eksima hoopis rünnakul ning Viljandi alustas vahespurti, mis lõppes Andrei Hapali väravaga ja viis mulgid 7:5 juhtima. Lepp võttis oma pallurid minutiks kokku ja räägitu toimis.

Kolm kiiret väravat pöörasid mängu jälle Tallinna kasuks. Eduseisul 11:9 eemaldati punase kaardiga seni meeskonna parimana neli väravat visanud Rainer Kelk, ent ühe liidri lahkumine pani tallinlased veelgi ühtsemalt mängima. Eriti läbi kiirrünnakute kasvatati edu vaheajaks neljaväravaliseks ning Robin Obergi täpne vise seadis tabloole numbrid 15:11.

Teise poolaja algus oli vägagi väravatevaene, kuid eriti suurtes raskustes oli Viljandi. Risto Kiil ja Uku-Tanel Laast kasvatasid Tallinna edu, ent Marko Koksi hoolealustel läks skooriavamiseks aega üle kaheksa minuti. Viljandi proovis muutust tuua asendades väravavahi seitsmenda platsimängijaga ja kohati Koksi taktika toimis.

Parimal juhul saadi vahe kolme peale, kui 45. minutil tegi Mark Lõpp seisuks 19:16. Tallinn jätkas siiski kindlalt, eriti kaitses, sundides viljandlasi võtma raskeid viskeid. Vastased jäeti viimaseks 13 minutiks kuivale ja võeti 26:17 võit. Oberg ja Laast tabasid Tallinna poolel viis ja Kelk neli korda, Viljandil viskasid Hapal, Sergei Rodjukov ja Kristjan koovit neli väravat.