Käsipalli meeste meistriliigas kohtusid ainsas neljapäevases viienda vooru mängus tiitlikaitsja Põlva Serviti ja mullu kõrgemas seltskonnas viimasena lõpetanud SK Tapa. Kodusaalis mänginud Serviti kirjutas tabelisse hooaja kolmanda võidu tulemusega 33:24 (19:12).

Lisaks värskelt värvatud ukrainlasele Stanislav Holodjukile, registreeris Serviti neljapäeva hommikul meeskonda päev varem veel Põlva Coopi ridades kaasa teinud Alfred Timmo. Mõlemad täiendused said Mesikäpa hallis käe valgeks, mis tegi 18-aastasest põlvalasest küllalt ainulaadse ehk palluri, kes samas liigavoorus skoorinud kahe erineva tiimi eest!

Marten Saar viis Tapa küll juhtima, kuid peagi põgenes Serviti kuue erineva väravaviskaja abil 6:2 eduseisu. Külalised ei kavatsenud nii kiirelt alistuda ja seisul 7:3 vähendati Saare tabamuste toel vahe kahele. Põlvalased libisesid 11:6 ette, ent nüüd oli Vahur Oolupi kord kaks väravat järjest visata. Vaheajaks oli kodumeeskonna edu peamiselt tänu Siivo Soku ja Holodjuki täpsusele turvalisem – 19:12.

Arvestades, et eelmised kaheksa omavahelist liigamängu kaotati keskmiselt 25-väravalise vahega, oli seis külaliste poolt vaadates päris rahuldav. Servitil said avapoolajal värava kirja kaheksa meest, Tapa skooritegemine lasus aga pea täielikult kahe 18-aastase noormehe õlgadel – Oolupi nimel oli seitse, Saarel neli väravat.

Teine pooltund algas veel kahe Oolupi tabamusega, kuid väiksemaks kui viis väravat Tapa vahet mängida ei suutnud. 39. minutiks sai Serviti 24:16 eduseisu, ent Elmu Koppelmanni hoolealused võitlesid kaitses hästi ja vahe vähenes jälle. Serviti oli isegi kuus minutit väravatepõuas, aga pole vähetähtis, et eelmisel nädalal koondisega eemal viibinud Henri Sillaste, Kristjan Muuga ja Eston Varusk täna kaasa ei teinud.

Päris lõpuni noortel tapalastel jaksu ei jätkunud ja viimase kaheksa minutiga lubati Serviti kaugemale ette. Võidunumbrid olid 33:24, ent tasub märkimist, et viimati said põlvalased väiksema kui kümneväravalise võidu Tapa üle enam kui neli aastat tagasi. Võitjate kasuks viskas Ivan Telepnev kuus, Holodjuk, Sokk ja Sander Sarapuu viis väravat. Kaotajate poolel jäi Oolupi arvele 12 ja Saarele üheksa tabamust.

Serviti tõusis seitsme punkti peale ja jääb koos HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga liider HC Tallinnast ühe silmaga maha. Põlva Coopil on kuus, Aruküla/Audentesel neli, Tapal kolm, Viljandi HC-l kaks ja HC Viimsi/Tööriistamarketil üks punkt.

Viienda vooru viimases kohtumises on pühapäeval Kehras kell 18:30 algavas mängus vastamisi Kehra ja Tallinn.