Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Alfred Timmo (viskel) Mistra kaitsemüürist läbi murdmas. Foto: Arvi Sirm/ Eesti Käsipalliliit

Täna oli Raasiku Spordihoone tunnistajaks tõelisele põnevusmängule, kui koduvõistkond Mistra võõrustas Põlva Servitit. Nii Eesti meistriliiga kui ka Balti liiga arvestusse kirja minev kohtumine lõppes Serviti 36:30 (20:14) võiduga. Nõnda napsas topeltpunktid endale Põlva klubi.

Passiivne Mistra ja kiirustav Serviti

Võimsalt alustanud Serviti pääses 4. minutiks juhtima seisuga 3:0, kui oma esimesed väravad said kirja Jürgen Rooba ja Mathias Rebane. Mistra avavärav pärines Endrik Jaanise sulest, kes realiseeris viske 4. minuti keskpaigus. Kodumeeskonna väravamootor hakkas tasapisi hoogu koguma ning Servitile pinget pakkuma – skoori tegid Aron Leppik, Arno Vare ning Andris Celminš, kes vähendasid Mistra kaotusseisu 10. minutil seisule 6:8. Serviti edumaa hakkas kahenema paari luhtunud rünnaku tõttu ning kohtumise 15. minutiks valitses 10:10 viik. Edasi oli matš juba eelnevate Serviti ja Mistra vastasseisude nägu, kui algas pinev kassi-hiiremäng. Serviti püsis ühe väravaga napilt liidripositsioonil, Mistra valvsalt kannul. Mängu 20. minutil viis Alfred Timmo Serviti 14:12 ette. Kaheväravaline vahemaa kestis 26. minutini, mil Hendrik Varul suurendas edumaa omakorda kolme värava peale, seisuks 17:14. Mistra ei saanud esimesel poolajal enam ühtegi väravat kirja, paralleelselt kogus Serviti enda nimele veel kolm väravat, autoriteks Rooba ja Varul. Nii võitis esimese poolaja jõudsamalt startinud Serviti skooriga 20:14.

Teisel poolajal vähendas kodumeeskond oma kaotusseisu oluliselt. Kuueväravaline vahemaa saeti kolme minutiga pooleks. Selle peale reageerisid Rooba ja Kermo Saksing väravatega, ent Mistra ei andnud järele ning 40. minutiks oli skoor 23:26 Mistra poolt vaadatuna. Kui tundus juba, et Mistra hakkab veel lähemale hiilima, lisas Serviti vunki juurde ning suurendas edu 47. minutil viie värava peale. Pärast seda algas Mistra mõõn, mil väravaid pigem tilkus kui sadas. Lisaks teenis Anton Barouski mängu 53. minutil punase kaardi, jättes Mistra vähemusse. Selleks ajaks oli skoor 33:27 Servitile. Serviti kuueväravaline edu pidas mängu lõpuni vastu ja üldresultaadiks kujunes 36:30.

Võitja Serviti resultatiivseimad olid Jürgen Rooba 11 väravaga, Alfred Timmo kaheksa ning Kermo Saksing seitsme väravaga. Mistra resultatiivseim oli Serhii Orlovskyi 10 väravaga.

„Mõõnad tulid sisse, kui kiirustasime liialt. Ise tegin ka mõne kiirustatud viske ja mõned halvad otsused ründes, mis tulid kohe meile kiirrünnakutena tagasi. Lõpus mängisime targalt, võtsime rünnakul rahulikult, mängisime positsioonid välja ja tegime korralikud visked,” kommenteeris mängukulgu Timmo.

„Algus jäigi selle passiivse kaitse peale. Olime uimased, siis proovisime natukene muuta oma strateegiat ning läksime rohkem vastu, siis jäi aga joon kogu aeg vabaks – sinna ta jäi,” lausus Mistra poolelt viie värava omanik Arno Vare. „Eks meil on jällegi uus tiim see hooaeg ja pole kaitses kokkumängu veel hästi harjutada saanud. Ega see kaitse suhtluse peale jääb ning muidugi oleme ka passiivsed vahepeal ja liiga lihtsalt laseme läbi.”

Meistriliiga võtab uued pöörded juba oktoobri algul, kui omavahel lähevad lahingusse Mistra ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ning Serviti ja HC Viimsi/Alexela.

Meistriliiga esimesed mängud
08.09. 14:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra (18:24) | ka Balti liiga arvestuses
11.09. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti (19:40)
27.09. 19:00 Raasiku Spordihoone Mistra – Põlva Serviti (30:36) | ka Balti liiga arvestuses
02.10. 19:00 Kalevi Spordihall Mistra – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper
09.10. 19:00 Mesikäpa hall Põlva Serviti – HC Viimsi/Alexela
16.10. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – HC Viimsi/Alexela