Hetk Serviti ja Granitas-Karysi lahingust Balti liigas. Kaitsehoos (vasakult) Arturs Meikšans, Hendrik Varul ja Anatoli Tšezlov. Foto: Helin Potter

Kolmele päeval saadud võidule käsipalli Balti liigas lisandus Eesti klubidele laupäeva õhtul veel üks, kui Põlva Serviti alistas kodusaalis Kaunase Granitas-Karysi 30:22 (15:8). SK Tapa jäi võõrsil alla Läti meister Dobele ZRHK Tenaxile 22:34 (10:19). Pühapäeval on kõik viis Eesti meeskonda uuesti võistlustules.

Balti liiga hooaega võõrsil kahe võiduga Leedu klubide üle alustanud Põlva Serviti läks koduses Mesikäpa hallis vastamisi järgmise eurosarjavastasega. Kaunase Granitas-Karys oli sarnaselt Eesti meistrile Balti liigas startinud täisedu ehk nelja punktiga.

Poolajaks vahe sisse rebinud Serviti edu käest ei andnud

Serviti sai küll 3:1 algedu, ent oli esimese kümne minuti jooksul raskustes realiseerimise ning vastaste kahemeetrise väravavahi Lukas Gurskisi ülemängimisega. Üheksandal minutil tuli viik 3:3, kuid siis hakkas põlvalaste mängumootor paremini tööle.

Kaitses hoiti vastaseid kaheksa minutit väravata, rünnakul tabasid hästi Carl-Eric Uibo, Henri Sillaste ja karistusviskeid realiseerinud Tõnis Kase. Kannatati ära ka kaks minutit, kus tuli mängida kahemehelises vähemuses ja poolaja võitis Serviti 15:8.

Pausilt tulles läks võõrustajatel neli ja pool minutit aega, et väravaarve avada ning Granitas jõudis nelja värava kaugusele. Siis võtsid skooritegemise endi õlule Hendrik Varul ja Anatoli Tšezlov, teisel poolajal väravasuule tulnud Jürgen Lepasson tõrjus karistusviske ning 41. minutil juhtis Serviti 20:13.

Kase karistusviskest tuli 50. minutil seisuks juba 25:16 ja viis minutit hiljem Sander Sarapuu tabamuse järel 28:17. Serviti sai Balti liiga tabelisse kolmanda võidu tulemusega 30:22. Kase viskas võitjate kasuks kuus, Varul ja Sarapuu neli väravat.

Tapa võitles Läti meistri vastu sisukalt

SK Tapa külastas laupäeval Läti viimaste aastate valitsejat Dobele ZRHK Tenaxit. Lisaks vigastatud Vahur Oolupile ja Aleksander Oganezovile jäid reisist Lätti ning Leetu eemale ka mängujuhid Marten Saar ja Endrik Jaanis. Samas oli peatreener Elmu Koppelmannil luksus saata algkoosseisus platsile kolm vasakukäelist pallurit.

Tapa läks küll ukrainlase Igor Berežnõi viskest juhtima, ent seitsmendal minutil olid juba 6:2 ees võõrustajad. Neli minutit hiljem juhtis Tenax 9:3, aga paar pommviset Berežnõilt ja värav joonemängija Artur Morgensonilt hoidsid seisu tasakaalus – 10:6. Siis jäi Tapa üheksaks minutiks väravata ning lätlased põgenesid eest, vaheajaks juhtis Tenax 19:10.

Tapa jätkas tubli võitlust teiselgi poolajal, ehkki korduvalt tuli mängida vähemuses ning 39. minutil sai kolmanda eemaldamise tõttu punase kaardi Ilja Kosmirak. Vahepeal tosinale väravale kasvanud vahe suudeti jälle alla kümne viia, kui heasse hoogu sattus Rail Ageni.

Korralikke tõrjeid tegi väravasuul 18-aastane Jens Ülesoo ning Ageni kolme järjestikuse tabamuse toel oli 51. minutil seis 28:19. Tenax võttis lõpuks 34:22 võidu, tapalaste kasuks tabas Ageni seitse, Berežnõi viis ja Gert Trofimov kolm korda.