Eesti käsipallimeister Põlva Serviti jätkas pühapäeval mängudega Balti liigas, võõrustades Mesikäpa hallis kümnekordset Valgevene meistrit Minski SKA-d. Kuus korda erinevates eurosarjadeski triumfeerinud SKA sai 31:25 (17:11) võidu.

Enne kohtumist oli mõlemal endisel Balti liiga võitjal tabelis üks võit ja üks kaotus. Serviti kaotas päev varem Zaporožje ZTR-ile, SKA sai aga pärast reedest võitu Klaipeda Dragunase üle puhkepäeva. Eesti meister polnud SKA-d Balti liigas võitnud juba neli aastat, mullu mängiti põhiturniiril kahel korral viiki.

Algul oli Servitil raske viskele pääseda ning kasvatajaklubi vastu mänginud Ivan Telepnev viskas avavärava, kui mänguajast oli kulunud neli ja pool minutit, seisuks 1:2. Vahepeal läks tõeliseks jookse-viska mänguks, kuid skoor ei muutunud. Peaossa asusid nimelt väravavahid Eston Varusk ja Aleksei Kišov, palgates kõrvalosadesse latid ja postid. Viik 2:2 tuli tabloole 9. minutil Henri Sillaste tabamuse läbi.

Põlvalased patustasid valesöötude ja pallikaotustega ning SKA libises vaikselt eest. Jätkuvalt tegi väravasuul häid tõrjeid Kišov ja kõrge tempoga läbi viidud rünnakud jõudsid loogiliste tulemusteni. Suurtes raskustes oli Serviti valusa parema käega mustanahalise tagamängija Dmitri Hmelkovi pidurdamisega.

Vahe kasvas kolmele, siis neljale väravale ja 22. minutiks juhtis SKA 12:7. Henri Hiiend, Alfred Timmo ja Sander Sarapuu vähendasid aga kolme järjestikuse värava abil vahe kahele. Serviti spurt sütitas omakorda valgevenelased, Eesti meister eksis liiga tihti rünnakul ning vaheajaks oli SKA ees 17:11.

Teise pooltunni esimesed kaks väravat viskasid külalised, kuid Serviti pole tuntud allaandva meeskonnana. Kõva võitlus pandi püsti nüüdki – kaitse muutus oluliselt agressiivsemaks, Varusk jätkas suurepärast tõrjetega ning rünnakul tabasid hästi Hiiend ja Kristjan Muuga. SKA-d hoiti üle üheksa minuti nulli peal, tõsi, ise suudeti sama ajaga vaid kolm väravat visata.

Seisul 22:17 tõrjus Kišov aga nii Timmo kui Mathias Rebase karistusvisked ning aitas nii oma meeskonna mängu tagasi. Kui kaitse toimis hästi, siis rünnakul eksiti endiselt lubamatult palju ja väiksemaks kui viis väravat vahet ei saadud. SKA asus hoopis 28:19 eduseisu, kuid põlvalastes oli veel võitlusvaimu.

Noorte meeste Sarapuu, Varuli, Martin Grištsuki ja Rebase tabamuste abil sündis 4:0 vahespurt, ent enamaks aega ei jätkunud. SKA sai hooaja teise võidu tulemusega 31:25. Põlvalastel tegid skoori tosin pallurit, neist Timmo arvele jäi viis ja Hiiendi nimele neli tabamust. Vastastel viskasid viis väravat Hmelkov, Ivan Brovko ja Aleksei Hadkevitš.

„Lahingut oli rohkem kui eile ZTR-i vastu, eriti just teisel poolajal,” hindas Serviti treener Kalmer Musting. „Positiivne oli kindlasti, et saime kaitse toimima. Kui euromängud välja arvata, siis esimest korda sel hooajal nii, nagu tahaks. Kahjuks jääb meie poolt mängu ilmestama rohke tehniline praak ja seda oskab SKA suurepäraselt ära kasutada.”

Mustingu jaoks oli väga oluline tõsiasi, et üle pika aja sai Serviti kohtuda tugevate vastastega. „Üle kuu aja pole kvaliteetmänge olnud, aga meeskonna arenguks on need hädavajalikud. Saime pildi ette – oleme hetkel ZTR-ist ja SKA-st maas, aga mitte lootusetult. Peame tiimina edenema ja võime neid hooaja jooksul veel püüda,” arvas Serviti juhendaja.

A-tugevusgrupi liider on kuue punktiga neljast mängust ZTR, kes täna kaotas veidi üllatuslikult Klaipeda Dragunasele. Leedu meistril ja SKA-l on neli silma, Servitil kaks – kõik on pidanud kolm kohtumist. Tiitlikaitsja Riihimäe Cocksil on seni kirjas üks võit ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil neli kaotust.

B-tugevusgrupis on nädalavahetuse järel ainsana täiseduga Vilniuse VHC Šviesa, kel tabelis kuus punkti. Dobele Tenaxil on viis, HC Tallinnal ja Riia Celtnieksil neli ning Kaunase Granitas-Karysil üks punkt. Viljandi HC jätkab kolme mängu järel punktita, Läti klubidel on teistest üks kohtumine enam peetud. Järgmised Balti liiga mängud toimuvad 8. ja 9. detsembril.