Meeste meistriliiga põhiturniiri viimane voor algas kolmapäeval ühe põneva ja teise ühepoolse kohtumisega. Põlva Serviti oli võõrsil kindlalt 35:20 (18:6) üle Aruküla/Audentesest ning Viljandi HC sai kodusaalis 22:19 (12:10) jagu SK Tapast.

Viljandis oli eeldada küllalt tasavägist lahingut, hooaja esimeses vastasseisuski tehti 23:23 viik ning meeskonnad seda ka pakkusid, eriti avapoolajal. Esimesel veerandtunnil ei saanud kumbki tiim enamat minimaalsest edust ja 15. minutil juhtis Marten Saare kolmanda värava järel Tapa 7:6.

Siis tabas Sergei Rodjukov kaks korda, Simon Drõgin ja Andrei Hapal lisasid ühe värava ning võõrustajad said 10:7 ette. Kolmeväravalist edu suudeti hoida pea poolaja lõpuni, kuid Raimond Himma tabamus ning Mikola Naumi karistusvisketõrje aitasid tapalastel vaheajale minna 10:12 kaotusseisus.

Pausilt naastes vähendas Kert Kähari kaotusseisu minimaalseks, kuid siis sattus heasse hoogu valgevenelasest paremäär Hapal, kes tabas kolm korda järjest ning Viljandi juhtis 36. minutil 16:12. Vahepeal ei suutnud kumbki meeskond kuue minuti jooksul palli vastaste võrku saata, aga kiiremini toibusid mulgid.

Järjestikused väravad tulid Rodjukovilt, Drõginilt ja Mikk Varikult ning Viljandi oli ees juba 19:13 ja 48. minutil ka 21:14. Siis tabas Tapa kolmel rünnakul järjest ja vahe vähenes neljale. Vastast hoiti hea kaitse ja Naumi tõrjete toel pea kümme minutit “kuival” ning viimasteks minutiteks jäi Viljandi veel vähemusse.

Endrik Jaanise ja Gert Trofimovi aitasid Tapa kolme värava kaugusele, ent ei enamat. Viljandi sai põhiturniiri lõpetuseks tähtsa koduvõidu tulemusega 22:19 ja üldse 2019. aasta esimese võidu. Hapal viskas võitjate kasuks kuus ja Rodjukov neli väravat, kaotajatest tabasid Vahur Oolup viis ning Saar ja Trofimov kolm korda.

Arukülas oli tiitlikaitsja koju jätnud viimastel nädalatel suurt koormust kandnud Kristjan Muuga, Eston Varuski, Henri Sillaste ja Indrek Neeme, ent rõõmustas käsipalliüldsust ka tõeliselt hea uudisega. Päevapealt üheksa kuud pärast mulluse hooaja viimases finaalmängus saadud põlvevigastust naasis Serviti ridadesse Carl-Eric Uibo!

Tasavägise alguse järel – ehkki kodumeeskond kordagi juhtima ei pääsenud – tegi Serviti 8:1 spurdi ning juhtis pärast Stanislav Holodjuki tabamust 13. minutil 10:3. Põlvalased kogusid küll mitmeid eemaldamisi, ent Aruküla/Audentest see ei aidanud. 18. minutil kasvatasid kaks Ülljo Pihuse väravat vahe kahekohaliseks, 14:4.

Poolaja lõpp möödus jätkuvalt Serviti kontrolli all ning Henri Hiiend saatis täpse viskega meeskonnad puhkama seisul 18:6. Teisel pooltunnil jätkus põlvalaste domineerimine, kõik kaasas olnud 11 väljakumängijat said käe valgeks, teiste seas ka platsile naasnud Uibo.

Serviti sai kindla 35:20 võidu, täpseimana tabas Hendrik Varul kaheksa korda. Holodjuk, Sander Sarapuu, Raiko Rudissaar ja Anatoli Tšezlov lisasid neli väravat. Kaotajate poolel jäi Aleksander Kesküla arvele seitse tabamust, Mihkel Mitt viskas neli ja Antti Rogenbaum kolm väravat.