Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti meeste karikavõistlustel käsipallis peeti teisipäeval kaks kaheksandikfinaali avakohtumist. Põlva Serviti alistas võõrsil SK Tapa 36:22 (19:7) ning Raasiku/Mistra oli kodusaalis 36:21 (13:10) parem Tartu Ülikoolist.

Ainsas kaheksandikfinaalis, kus vastamisi kaks meistriliigaklubi, haaras 13-kordne karikavõitja kohe ohjad. Tapalased proovisid Serviti kaitsemüüri ja väravavaht Eston Varuskit üle mängida kannatliku rünnakuga, kuid õnnestus see harva.

Sander Sarapuu ja Henri Sillaste lahendasid suurepäraselt kiirrünnakuid ning üheksandal minutil sai Serviti ette 7:2. Seitse minutit hiljem tuli Carl-Eric Uibo tabamusest 11:4 ning edu hakkas järgmiste minutitega vaid kasvama.

Põlvalaste peamiseks relvaks oli tõhus kaitse ja selle pealt saadud kiired rünnakud, mida kadestamisväärse kindlusega realiseerisid Sarapuu, Uibo ja Mathias Rebane. 13 väravale rebenenud vahe kahandas tapalane Raimond Himma poolajasireeniga 19:7 peale.

Teise pooltunni algul jätkus kohtumine samas rütmis. Serviti kaitses hästi ja lahendas rünnakuid kiirelt ning 38. minutil tuli Sarapuu tabamusest 25:9. Hetkeks kadus keskendumine ning tapalased viskasid kolm väravat järjest, ent 48. minutil tegi Hendrik Varul seisuks 33:14.

Tapa võitis küll viimased kümme minutit skooriga 8:2, kuid Serviti mängu 36:22. Sarapuu viskas seitse, Rebane viis ja Uibo neli väravat. Tapa kasuks tabas Rail Ageni neli ning Marten Saar, Marcus Rättel ja Artur Morgenson kolm korda.

Raasiku/Mistra ja Tartu Ülikool kohtusid viimati hooajal 2019/2020, mil koos esiliigat mängiti ning toona jäid tartlased mõlemas mängus alla. Praeguseks on raasikulased arenenud meistri- ja Balti liiga tiimiks, aga Tõnu Jõksi värav viis TÜ siiski juhtima.

Kodumeeskonna agressiivne kaitse ja puurivaht Viktor Nikolajevi tõrjed aitasid Raasiku kiirelt 4:1 juhtima. Seejärel jäi TÜ ilma ühest liidrist, kui mängiv treener Klaus Peeter Rüütli kiirrünnakut realiseerides tõsiselt põlve vigastas.

Külalised ei lasknud end sellest häirida ja tegutsesid isukalt, lubamata vahel kolmest väravast suuremaks kasvada. Seisul 7:5 algas huvitav „kahe mehe šõu”, sest kaheksa minuti jooksul viskas Rando Sein tartlaste ja Rauno Kopli raasikulaste kasuks kolm väravat.

Korraks jõudis TÜ väga lähedale, kui Marken Järv 11:10 viskas, aga vaheajaks juhtis Raasiku 13:10. Uuesti kahanes vahe minimaalseks – 13:12 – Jaanus Peeter Rüütli tabamuse järel. Siis aga said võõrustajad avapoolajal paigast olnud sihiku korda timmitud.

Vähem kui veerand tunniga viidi üheväravaline edu kahekohalise numbrini, kui Aleksander Kesküla 46. minutil 24:14 tegi. Lähemale väsinud tartlased enam ei saanudki ning Raasiku liikus üha kaugemale eest.

Lõpuvile kõlades olid Raasiku/Mistra võidunumbrid 36:21. Pidurdamatus hoos oli Kopli, kes viskas võitjate kasuks 11 väravat. Juri Sohorovitš lisas kuus ja Rauno Aus viis. TÜ täpsemad olid Jõks ja Sein kuue tabamusega.