Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Esiplaanil Serviti väravakütt Rooba, tagaplaanil Yankovskyi, kes oli Kehra resultatiivseimate seas. Foto: Joonas Kuuskla/ Eesti Käsipalliliit

Täna pidasid selle hooaja esimese meistriliiga kohtumise võõrustaja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja külaline Põlva Serviti. Viimane pööras matši ülekaalukalt enda kasuks numbritega 40:19 (21:9) ja avas hooaja võiduga.

Serviti pööras Kehra mängu pea peale
Mäng algas Kehra väravaga, kui viske realiseeris Kristofer Liedemann. Esimesed minutid möödusid viigiseisul kuniks Jürgen Rooba 7. minutil Serviti 4:3 juhtima viis. 15. mänguminutiks oli Serviti juhtimas skooriga 10:5, suurimaks skoorijaks Rooba 6 väravaga. Ka 10 minutit hiljem polnud kahekordne edu kuhugi kadunud – külalismeeskond oli ees numbritega 16:8. Rooba, Kermo Saksingu ja Hendrik Varuli väravatest kärises vahemaa 10-väravaliseks ning esimese poolaja lõppedes oli seisuks 21:9 Servitile.

Mängu teine pool jätkus Serviti tempos. Kehra otsis oma teise poolaja avaväravat mitu minutit, mis tuli lõpuks 35. minutil, kui meeskonna 10. värava viskas Dmytro Yankovskyi. Kui pool teisest poolajast oli mängitud näitas skooritabloo seisu 30:14. Väravaid lisandus Serviti nime taha hõlpsalt juurde ning nõnda võitis Põlva võistkond kohtumise lõppresultaadiga 40:19.

Võõrustava võistkonna resultatiivseimad mängumehed olid Dymtro Yankovskyi ja Kristofer Liedemann 5 väravaga. Võitjate suurim väravakütt oli Jürgen Rooba 10 väravaga. Kermo Saksing lisas omalt poolt 7 väravat ning Hendrik Varul 6 väravat.

„Meeskond oli täna heas rütmis, seda just rünnaku poole pealt. Kaitses alguses lasime vastasel natuke lihtsalt tegutseda aga peale korrektuure saime ka kaitse pidama,” kommenteeris Rooba. „Järgmisel nädalavahetusel soovime Balti liigas ka kindlasti head mängu näidata ja eks toimetame samas rütmis edasi. Suuri muutusi ei tee.”

Meistriliiga leiab oma järje uuesti 27. septembril, kui vastamisi lähevad rivaalid Mistra ja Serviti. Kohtumine läheb kirja ka Balti liiga arvestusse, mistõttu käib mäng topeltpunktidele.

Meistriliiga esimesed mängud
08.09. 14:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra (24:18) | ka Balti liiga arvestuses
11.09. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti (19:40)
27.09. 19:00 Raasiku Spordihoone Mistra – Põlva Serviti | ka Balti liiga arvestuses
02.10. 19:00 Kalevi Spordihall Mistra – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper
09.10. 19:00 Mesikäpa hall Põlva Serviti – HC Viimsi/Alexela
16.10. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – HC Viimsi/Alexela