Hetk Põlva Serviti ja Tallinna vastasseisust, mis lõppes põlvalaste kümneväravalise võiduga. Foto: Helin Potter

Käsipalli meeste meistriliigas peeti kaks kohtumist. Täiseduga jätkab hooaega Põlva Serviti, kes alistas kodusaalis Tallinna 29:19 (15:8). Tabelis teisel astmel paiknev Viljandi HC sai oluliselt raskema võidu, kui võõrsil oldi 24:21 (14:12) üle Raasiku/Mistrast.

Põlvas kohtusid tunamullu kulla ja hõbedaga lõpetanud meeskonnad tänavu teistkordselt. Septembris käis Serviti pealinnas ja naasis 23:19 võiduga. Tallinn oli oma rivvi tagasi saanud euromängudel Rootsis vigastuse tõttu puudunud Markus Oliver Mädo, ent kaasa ei teinud Mikk Pinnonen. Kodumeeskond pidi jätkuvalt tegutsema Henri Sillaste ja Alfred Timmota.

Põlvalased rebisid vahe sisse esimeste minutitega

Marek Karu avas külaliste poolel mänguskoori ja Andris Celminš viigistas. Siis leidis Serviti suurepäraselt joonelt Ülljo Pihuse, kes viskas neli väravat järjest. 11. minutiks oli põlvalaste eduseis juba 7:1 ning kuigi Markus Viitkar lõpetas tosinaminutilise väravapõua, kasvatas Kristjan Muuga kiirrünnakust edunumbrid 9:2 peale.

Tallinna peatreener Risto Lepp kasutas juba 15. minutil teist minutilist vaheaega ja vaikselt hiilisid pealinlased mängu tagasi. Andrei Vahnovitš vähendas vahe neljaväravaliseks, kuid lähemale ei saadud kuidagi. Kaasa ei aidanud ka tõsiasi, et avapoolajal ei realiseeritud ühtki kolmest karistusviskest, millest kaks tõrjus Eston Varusk.

Serviti kaitses hästi ja nõelas jätkuvalt valusalt kiirrünnakutega ning vaheajaks oli edu 15:8. Karu viskas ka teise poolaja avavärava, aga Serviti spurtis eest ning Mathias Rebane realiseeris järjekordse kiirrünnaku seisuks 19:10. Tallinn alla ei andnud, Marius Aleksejev tegi mitu vajalikku tõrjet ja Rauno Ausi tabamusest vähenes vahe kuuele.

Enamat Tallinn siiski ei suutnud, Serviti lõpp oli jälle tugev ja lõpuvile tähistas 12. liigavõitu tulemusega 29:19. Rebane viskas kuus, algminutite sangar Pihus ja Tõnis Kase neli väravat. Pealinna meeskonnal tabas Aus viis ning Viitkar ja Vahnovitš kolm korda.

Avapoolaja lõpp ja teise algus kallutasid mängu Viljandile

Raasiku/Mistra sai pärast pikemat pausi jälle kasutada kodusaali Arukülas. Liigatabelis lahutas punktita kodumeeskonda teisel astmel paiknevast Viljandi HC-st 13 silma, kuid mängus seda näha polnud. Kohtumise algus kuulus särginumbrile kaheksa, sest kahel korral tabasid nii Marko Slastinovski kui ka Mikk Varik.

Võrdne kohtumine jätkus kogu avapoolaja. Esmakordselt sai üks meeskond enamat minimaalsest edust 14. minutil, kui viljandlaste mängujuht Volodimir Maslak 7:5 tegi. Peagi oli tablool viik, 25. minutil viskas meistriliigadebüüdi teinud 18-aastane Danel Žigadlo seisuks 10:10 ja kaks minutit hiljem viis Martin Kalvet võõrustajad 12:10 ette.

Viljandi lõpetas esimese pooltunni aga võimsalt, visates neli vastuseta väravat. Samast jätkati ka teise poolaja algul, mil esmalt peatas Rasmus Ots Kalveti karistusviske ning siis tuli 6:0 vahespurdi lõpetuseks seisuks 16:12. Mõlemad meeskonnad proovisid seitsmekesi kuue vastu mängida, pisut enam tulu tõusis sellest Raasikule.

Aleksander Kesküla vähendas 50. minutil kahe järjestikuse tabamusega vahe kahele – 19:17. Viljandi mängis lõpu kindlalt ning võttis raske võidu tulemusega 24:21. Maslak ja Mikk Varik tabasid viis ning Kristjan Koovit neli korda. Kaotajate täpsemad olid Slastinovski seitsme, Martin Nerut ja Rasmus Varik kolme väravaga.

Aasta viimane kohtumine meistriliigas peetakse pühapäeval, kui Tallinn võõrustab Raasiku/Mistrat. Päev varem kohtuvad Kehras Eesti karikavõistluste veerandfinaali kordusmängus HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Tallinn. Avamängu võitsid kehralased 30:23.