Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Aasta tagasi käsipalli Eesti karikavõistlustel finaalis kohtunud Põlva Serviti ja Viljandi HC kindlustasid koha tänavuse karikasarja kaheksa parema hulgas.

Viljandi oli teistkordselt üle Aruküla/Audentesest ja edenes veerandfinaali koondtulemusega 68:39. Karikakaitsja Serviti tegi korduskohtumises HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga 32:32 viigi, aga pääses veerandfinaali skooriga 64:54.

Kui esimeses mängus Kehras põgenes Serviti kiirelt turvalisse eduseisu, siis Mesikäpa hallis hargnes avaminutitest peale tasavägine heitlus. Eduseisus olev meeskond vahetus pidevalt, ent esimese 23 minuti jooksul ei saanud kumbki tiim enamat kui minimaalse edu. Ehk siis seisuni 11:11 olid tablool säranud kõikvõimalikud viiginumbrid.

Lätlasest paremäär Uvis Strazdinš viis Kehra 24. minutil juhtima 13:11, kuid minutilise mõttepausi järel tuli Sander Sarapuu ja Raiko Rudissaare visetest jälle viik. Kehra sai uuesti ette ning et viimasel kolmel minutil ei suutnud kumbki meeskond vastase puurivahti üle mängida, võitsid poolaja 15:14 külalised.

Teise pooltunni algul sai Kehra kolmeväravalise eduseisu, kuid Ivan Telepnev ja Kristjan Muuga vahendasid vähe jälle minimaalseks. Siis aga tabas kaks korda järjest Indrek Normak ning Dmõtro Jankovski väravast tuli juba 22:18 Kehra kasuks. Põlvalased nõelusid rebenenud vahe uuesti kinni ja olid jätkuvalt ühe-kahega taga.

Alles 57. minutil jõuti Hendrik Varuli tabamusest viigini 29:29. Ainuüksi viimasel minutil viskasid kaks meeskonda neli väravat, Serviti sai paaril korral juhtimagi, aga pärast Kehra time-outi tegi Anton Borovski lõppseisuks 32:32. Koondtulemusega 64:54 pääses veerandfinaali Serviti.

Kodumeeskonna kasuks viskasid Telepnev ja Henri Sillaste kuus ning Varul, Rudissaar ja Henri Hiiend viis väravat. Kehra poolel oli täpseim Jankovski seitsme tabamusega, Strazdinši arvele jäi viis väravat ning Andrei Vahnovitš, Martin Nerut ja David Mamporia tabasid neljal korral.

Viljandi HC tunnistas meistrivõistlustel kodusaalis Aruküla/Audentese üheväravalist paremust ning ehkki karika avamängus saadi kaheksaväravaline edu, juhuse hooleks midagi ei jäetud. Külalised said esimese värava mängust alles 12. minutil ja selleks ajaks olid mulgid juba 7:1 ees. Vahe kasvas veelgi, ent Aruküla/Audentes hakkas siiski rünnakul paremini õnnestuma ning puhkepausiks juhtis Viljandi 17:7.

Teise poolaja esimesed kümme minutit möödusid võrdselt, aga siis tegid võõrustajad 6:0 vahespurdi ja juhtisid juba 28:12. Lõpuvile kõlades näitas tabloo Viljandi 35:14 võitu. Võimsas viskehoos olid valgevenelased Andrei Hapal ja Sergei Rodjukov, tabades vastavalt 12 ja 7 korda. Mark Lõpp lisas kuus väravat, samas kui Aruküla/Audentese poolel jäi kuuele pallurile protokolli kaks tabamust.