Käsipalli meistriliiga avavoorus peeti neljapäeval kolm kohtumist. Tiitlikaitsja Põlva Serviti alistas Põlva-derbis Coopi 33:21 (14:8), Viljandi HC oli võõrsil 32:21 (15:10) üle HC Viimsi/Tööriistamarketist ning HC Tallinn sai samuti võõrsil jagu SK Tapast 25:17 (12:9). Eile alustas hooaega võidukalt ka mullune hõbedatiim HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.

Mängudeõhtu derbi-mängus olid Põlvas vastamisi Serviti ja Coop. Meistermeeskond Serviti alustas tiitlikaitsmist kindla võiduga, olles poolajaks 14:8 ees, juhtides parimal juhul 14 väravaga ning võites 33:21. Siivo Sokk, Ivan Telepnev ja Roman Aizatullov viskasid võitjatele kuus väravat, Coopi poolel jäi Alfred Timmo arvele viis ning Andreas Rikken ja Otto Karl Kont lisasid kolm tabamust.

Kaks hooaja eel medalinõudlejaks peetud meeskonda kohtusid Viimsis. Viljandi HC jäi suvel ilma enam kui pooltest põhikoosseisumeestest, sest Rasmus Ots ja Kristo Voika siirdusid Saksamaale, Robert Lõpp jättis käsipalli vähemalt ajutiselt tahaplaanile ning Kristo Järve lõpetas karjääri ja istus nüüd vastasmeeskonna treeneripingil.

Viimsilased said küll korraks pärast Mihkel Vaheri tabavat viset 2:1 ette, kuid peagi juhtis Viljandi 6:3. Pärast 20. minutit hakkas vahe vaikselt, aga kindlalt kasvama ning poolajaks oli külaliste edu 15:10. Teise pooltunni algus oli Viimsi jaoks kohutav – vastane viskas viis vastuseta väravat ja läks 20:10 ette.

Kodumeeskond tegi omakorda 4:0 vahespurdi, kuid väiksemaks kui kuus väravat vahet mängida ei suudetud. Mullune Eesti meistrivõistluste pronks Viljandi sai kindla 32:21 võidu. Simon Drõgin viskas seitse, Andrei Hapal kuus ja Kristjan Koovit viis väravat, viimsilastel said Vaher ja Raigo Pennula kirja neli ning Karl Mihkel Seenmaa kolm tabamust.

Vahest ootamatultki põnevaks kujunes kohtumine SK Tapa ja HC Tallinna vahel. Kodumeeskond kogus mullu terve hooajaga vaid ühe võidu ja ühe viigi ning külalised teavitasid tänavu üldsust finaalipääsusoovist. Tasavägiste avaminutite järel said pealinlased Enrico Antoni värava järel 5:2 ette.

Noored tapalased – kelle tiimi keskmine vanus oli täna 18,1 – ei kavatsenud nii lihtsalt alla vanduda. Vahet hoiti ühe-kahe värava peal kuni 21. minutil Marten Saar esmalt viigistas ja veidi hiljem Tapa 8:7 ette viis. Uku-Tanel Laast ja Anton taastasid siiski kiirelt Tallinna eduseisu ning pausile minnes näitas tabloo 9:12.

Riietusruumist väljusid külalised oluliselt aktiivsemalt, hoidsid Tapat üle viie minuti kuival, visates ise neli väravat. Tallinna eduseis kasvas parimal juhul üheksa väravani kui 40. minutil juhiti 19:10. Siis leidis Elmu Koppelmanni juhendatav Tapa uue käigu ja hakkas vahet jõudsalt vähendama kuniks Saare tabavast viskest tuli 16:19.

Mitu kaheminutilist karistust enamat ei lubanud ja Markus Viitkari karistusvise lõpetas 13 minutit kestnud väravapõua. Mängu lõpp kuulus jälle Tallinnale, kes sai 25:17 võidu. Anton viskas kuus ning Rauno Aus ja Tapa käsipalli kasvandik Sven Sander Annula neli väravat. Tapalaste poolt tabasid nii Saar kui kolm nädalat tagasi 15-aastaseks saanud Endrik Jaanis neli korda.