Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viljandi HC (sinises) jooksis täna esmakordselt pärast eurosarja kohtumist väljakule. Foto: Karl-Fredy Kruup/ Eesti Käsipalliliit

Sel nädalavahetusel on Balti liigas võistlustules üks Eesti klubi, kui Viljandi HC sõitis Leedu turneele. Hooaja alguse kohta harjumatult pikalt, pea kuuajaliselt mängupausilt naasvad lõuna-eestlased läksid täna vastamisi Kaunase Granitasega.

Oma viimase ametliku kohtumise 21. septembril pidanud viljandlased alustasid kohtumist vaid 11 mehega. Mängu alguses võideldi kõvasti ning peamiselt tugeva kaitse ja väravavahi töö abil mindi 12. minutil Andrei Basarabi väravast 5:4 ette. Perioodi lõpetasid tugevamalt aga võõrustajad, kes võtsid garderoobi kaasa 14:12 edu. Viljandi HC suurim kaotus tuli just rünnakuefektiivsuses, mis oli neil 41, vastaste 54 protsendi vastu.

Teise poolaja 10. minutiks suutsid eestlased end Simon Drõgini väravast 17:17 viigini võidelda. Järgmise kaheteistkümne minuti jooksul suutsid viljandlased skoorida vaid kahel korral ning leedukad võitlesid end 22:19 ette. Viljandi HC lootustele pani viimase pitseri kaheminutiline karistus, mille jooksul Granitas sai kahel korral palli tühja väravasse lennutada ning endale napi 25:24 võidu kindlustada.

Viljandi HC poolelt oli täna resultatiivseim Mikk Varik, kelle viiele tabamusele lisasid Kristjan Koovit, Hendrik Koks, Andrei Basarab ja Kristo Voika kõik neli väravat. Leedukate poolelt oli täna resultatiivseim Matas Jurkevicius kuue punktiga.

„Paar puhkekäiku jäi täna puudu. Isegi kui need vahetusmehed oleks andnud viis minutit pausi juurde, oleks see juba abiks olnud. Pole vist ise ammu niipalju platsil olnud, kui täna,” alustas Viljandi HC mängumees Kristo Voika. „Aga ega ainult selle taha pugeda ei saa. Olime tõsises hädas realiseerimisega ning tegime vastaste väravavahist maailmameistri. Paar väravat õigetel hetkedel oleks võinud kohtumise meie kasuks kallutada.”

Homme lähevad eestlased vastamisi Balti liigas viiendal kohal paikneva VHC Sviesaga, kes võitis päeva esimeses kohtumises Läti meeskonda ASK Zemessardze/RSU. Omavahelistes kohtumistes on kuue viimase mängu punktid alati jäänud kodupubliku ees võidelnud tiimile. Tänases kolmandas matšis alistas lätlaste ZRHK Tenax Dobele sama riigi MSG 30:27.