Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põhiturniiri eelviimane voor käsipalli meistriliigas jätkus kahe mänguga. Külalismeeskonnad olid seekord kindlalt vastastest üle – HC Tallinn alistas Viljandi HC 34:23 (14:11) ning Põlva Coop oli 33:17 (14:7) parem Aruküla/Audentesest. Reedel lõpetavad 13. vooru HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja SK Tapa.

Alles laupäeval Balti liiga raames 24:24 viigi teinud meeskonnad kohtusid viie päeva jooksul teistkordselt Viljandis ning võõrustajad alustasid paremini. 8. minutiks juhtis Viljandi 5:2, ent siis tabas Markus Viitkar ja kahel korral Robin Oberg ning tablool oli 5:5 viik. Mulgid said uuesti kahega ette, et siis vastastel viigistada lubada.

Paremääre Enrico Antoni tabamus 23. minutil andis Tallinnale esmakordselt edu 10:9. Kaks minutit hiljem nägi Simon Drõgin enda ees punast kaarti, kuid Viljandi 19-aastane puurivaht Kevin Pajuväli tõrjus järgnenud karistusviske. Poolajalõpp kuulus siiski pealinlastele ja puhkama mindi Tallinna 14:11 juhtimisel.

Riietusruumist tulles tabasid mõlemad meeskonnad korra, enne kui Tallinn hakkas otsustavalt eest minema. Anton tabas mitu korda järjest, teda toetasid Oberg ja Risto Kiil ning 40. minutiks juhtis Eesti karikavõitja 20:13. Seitse minutit hiljem kasvas vahe kümnele väravale ja väiksemaks enam ei kuivanudki.

Tallinn sai tulemusega 34:23 hooaja kümnenda võidu ning tõusis punkti kaugusele liigatabeli esipaarist Kehra-Serviti. Oberg viskas pealinlaste kasuks kaheksa, Anton kuus ja Kiil viis väravat, mulkide poolel olid täpsemad Sergei Rodjukov kaheksa, Volodimir Maslak viie ja Mihkel Lõpp nelja tabamusega.

Sügisringis Põlva Coopile koguni 26 väravaga alla jäänud Aruküla/Audentes sai esmakordselt oma ridadesse mõlemad kogenud talvised täiendused ehk Antti Rogenbaumi ja Kaimar Leesi. Põlvalased aga mängisid esmakordselt ilma Servitisse siirdunud ja esimese tosina vooruga Coopi kasuks 63 väravat visanud Mathias Rebaseta.

Külalised tegid Arukülas välkalguse ja juhtisid neljaminutilise mängu järel 4:0. Ei aidanud Martin Noodla võetud minutiline mõttepauski, sest Andreas Rikken suurendas vahet veelgi. Kodumeeskond jõudis kahe värava kaugusele, aga eelmises voorus Viljandi võrku üheksa palli saatnud Marken Järv tabas kaks korda järjest ning Tõnis Kase viskest tuli 10:5.

Coop hoidis edu, kasvatas selle pärast Kaarel Raidmetsa tabamust korra kaheksale väravale ning võitis poolaja 14:7. Teise pooltunni algul pommitasid põlvalased kadestamisväärse kindlusega ja 33. minutil juhiti juba 18:8. Lees üritas Aruküla/Audentest mängus hoida, visates võõrustajate teise poolaja kolm esimest väravat, aga Coop libises eest.

Sama suurelt kui sügisel, Coop ei võitnud, aga sai tabeli viimasest kindlalt 33:17 jagu. Kase ja Järve arvele jäi seitse, Jaanus-Peeter Rüütli ja Markel Veiko lisasid neli väravat. Arukülalastel tabas Lees viis ja Rauno Kopli neli korda.