Hetk tänasest Põlva Coop – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper kohtumisest. Foto: Helin Potter

Käsipalli meeste meistriliiga jätkus kahe kohtumisega. Tugevamas nelikus liidrikohta hoidev HC Kehra/Horizon Pulp&Paper sai tabelisse järjekordse võidu, alistades võõrsil Põlva Coopi 32:24 (17:12). B-vaheturniiril üllatas Aruküla/Audentes kodusaalis Viljandi HC 25:24 (15:13) alistamisega.

Põlvas kohtusid tänavu põhiturniiril kaks põnevat lahingut pidanud Coop ja Kehra. Priit Jõks viskas kodumeeskonna avavärava, ent peagi oli Kehra 3:1 ja 4:2 ees. Põlvalased vastasid 4:0 vahespurdiga ning Tõnis Kase tabamuse järel juhiti 6:4. Mõni minut hiljem oli Kehra kord nelja vastuseta väravaga hiilata, eriti hästi tabas vasakukäeline Andrei Vahnovitš ja Kaspar Lees viis 15. minutil Kehra 9:7 ette.

Kaheksa minutit väravata olnud Coopi peatreener Kalmer Musting kasutas minutilist mõttepausi ja Mikk Aasmaa värav suudeti küll lahti muukida, ent liigaliider realiseeris võimalusi veel paremini. 26. minutil kasvatas David Mamporia edu viieväravaliseks ning puhkepausile mindi Kehra 17:12 eduseisus.

Teise pooltunni algul rebenes Leesi tabamusest vahe juba kuuele väravale, kuid siis jäi Kehra vähemusse ning Otto Karl Kont ja Andreas Rikken tõid Coopi lähemale. Külalised ei lubanud põlvalastel siiski liiga ohtlikuks saada ja turvalist viie- või kuueväravalist edu hoiti kogu teise poolaja vältel. Alles lõpuminutil kärises vahe suuremaks.

Kehra sai hooaja 14. võidu tulemusega 32:24 ning jätkab liidrina. Lees ja Vahnovitš viskasid võitjate kasuks kuus väravat, Mamporia, Uvis Strazdinš ja Dmõtro Jankovski lisasid neli. Kaotajate poolel olid täpsemad Kont kuue ja Kase nelja tabamusega.

Aruküla/Audentes oli tänavu korra Viljandi HC-d võõrsil üllatanud, ent põhiturniiri kodumängus jäädi 26:34 alla. Võõrustajad alustasid neljapäeval väravatevaeseid avaminuteid pisut paremini ning mängupäeval 20-aastaseks saanud Aleksander Kesküla viis meeskonna 9. minutil 4:2 juhtima.

Arukülalased kannatasid ära kahemehelise vähemuse, aga lubasid mulkidel siis 4:0 vahespurdi teha ja 16. minutil juhtisid juba külalised 6:4. Kuus minutit hiljem tuli pärast Kaimar Leesi kaht tabamust 8:8 viik ja hetk hiljem viskas väravavaht Siim Normak palli tühja väravasse.

Poolaja lõpuni Aruküla/Audentes edu käest ei andnud ja juhtis vaheajaks 15:13. Riietusuruumist väljus isukamana Viljandi ning Hapal ja Mihkel Lõpp viigistasid seisu. Kodumeeskonnal võttis palli võrku saamine aega üle viie minuti, kuid siis taastasid Rauno Kopli ja Martin Kalvet eduseisu. Oli mulkide kord kahemehelisse vähemusse jääda ning Aruküla kord spurtida.

Normak leidis vastaste tühja puuri koguni kahel korral ja viis 42. minutil oma tiimi 20:16 juhtima. Viljandi võitles ja üheksa minutit hiljem tõi Mihkel Lõpp tabloole 21:21 viiginumbrid. Külalised jõudsid veel kahel korral viigini, aga 23:23 seisult realiseeris Lees karistusviske ning Mihkel Mitt kasvatas edu 25:23-ni.

Aruküla/Audentes sai liigas esmakordselt teise järjestikuse võidu, tulemusega 25:24, tehes nii päev varem 39. sünnipäeva tähistanud peatreener Martin Noodlale kena sünnipäevakingi. Üleplatsimehena viskas Lees 11 väravat, Normak ja Mitt lisasid kolm. Viljandil jäi Hapali arvele seitse tabamust, Mihkel Lõpp viskas viis ja Volodimir Maslak neli väravat.

A-vaheturniiril jätkab liidrina Kehra, kel 29 punkti. Järgnevad Põlva Serviti 27, HC Tallinn 22 ja Coop 15 silmaga. B-vaheturniiril järgnevad 13 punkti peal olevale Viljandile Aruküla/Audentes kaheksa ning SK Tapa ja HC Viimsi/Tööriistamarket kuue silmaga. Kaks viimast lõpetavad homme kell 19 algava kohtumisega 16. vooru.