Sel nädalal peetakse Eesti meeste karikavõistlustel käsipallis veerandfinaalide korduskohtumised. Esimesena pääses nelja parema hulka Põlvas 1. ja 2. detsembril toimuvat finaalturniiri võõrustav karikakaitsja Serviti. Veerandfinaali kordusmängus oldi võõrsil üle Viljandi Spordikoolist 43:21 (24:11) ja kokkuvõttes saadi 84:36 võit.

Et avamängust saadud 26-väravalist edu maha mängida olnuks valitseval Eesti meistril ja karikavõitjal keeruline, siis sõitis Serviti Viljandisse kaheksa palluriga ja abitreener Rein Suvi juhendamisel. Vastu asetus sama palju noori mulke, kelle keskmine vanus oli 17,1 eluaastat, ent kes esiliigas sel hooajal hästi esinenud.

Lühikesest pingist hoolimata oli külalistel platsil mitu Eesti koondislast ja kaks välismängijat ning kiirelt saadi 6:0 eduseis. Läks aega üle kuue minuti ning oli vaja peatreener Marko Koksi juhtnööre minutilise mõttepausi ajal, enne kui mõned päevad tagasi 16-aastaseks saanud Kevin Hunt kodumeeskonna skoori avas.

Ukrainlase Stanislav Holodjuki kaheminutilise karistuse ajal tabas kaks korda Aleksander Pertelson ja edasi tuli mõnda aega väravaid võrdsemas tempos. Poolaja lõpuminutid kuulusid siiski Servitile, kes läks puhkama 24:11 eduseisul. Teisel pooltunnil mängupilt ei muutunud, põlvalaste poolel said värava kirja kõik pallurid, ka väravavaht Jürgen Lepasson.

Henri Hiiend kasvatas 49. minutil vahe 20-väravaliseks ning kuigi Viljandi lõpetas 4:1 spurdiga, kujunes lõppskooriks 43:21. Hiiend, Holodjuk ja Hendrik Varul viskasid Serviti kasuks kaheksa, Sander Sarapuu seitse väravat. Viljandi SK paremad olid Pertelson seitsme, Hunt viie ja Oliver Ruut nelja tabamusega.

Serviti jääb ootama ülejäänud kolme veerandfinaali tulemusi ja pühapäeval Tartus toimuvat loosimist. Karikasarjast pudenenud Viljandi Spordikool võib aga heameelt tunda, et enne veel toimumata kohtumisi on karikavõistluste parim snaiper Aleksander Pertelson 33 tabamusega. 15-aastase noormehe lähimad jälitajad on kümne ja enama värava kaugusel.