Hetk Serviti ja Kehra kolmapäevasest vastasseisust, Mikola Naumi vastu on viskel Ülljo Pihus. Foto: Helin Potter/EKL

Aasta viimane kuu algas käsipalli meeste meistriliigas klassikalise vastasseisuga, kui Mesikäpa hallis kohtusid Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Neljanda vooru mängus rebis Serviti juba avapoolajal püüdmatult eest ja võitis 33:19 (20:5).

Taasiseseisvunud Eesti 29 meistrikullast kahe peale 26 võitnud meeskonnad olid kolmapäevaks rivvi saanud mitmed vahepeal pisihädadega eemalolnud. Eelmise nädalaga võrreldes said täiendust just mängujuhiosakonnad, sest Servitil oli tagasi Raiko Rudissaar ja Kehral Sergio-Silver Kreegimaa.

Vaevalt, et Serviti külalisi sellega üllatas, aga esimeste minutite märksõnad oli põlvalaste agressiivne kaitse ja Eston Varusk, kes tõrjus neli viset järjest. Tõnis Kase tabas kahel puhul ja Mathias Rebane korra ning Kehra peatreener Mart Raudsepp võttis juba viiendal minutil aja maha.

David Mamporia pühkis Kehra tabloopoolelt nulli ja Tanel Vilks vähendas kaotusseisu minimaalseks, ent kehralased tegid lubamatult palju söödupraaki. Hoides vastaseid seitse minutit väravata, hakkas kodumeeskond eest libisema – Anatoli Tšezlovilt tuli 15. minutil 8:2.

Korraks tundus, et Kehra hakkas põlvalaste kiireid rünnakuliikumisi paremini läbi hammustama. Mamporia viskest tuli 20. minutil seisuks 11:5 ja miski ei ennustanud, et see jääb poolaja viimaseks tabamuseks. Alles pühapäeval mängis Serviti 1500 kilomeetri kaugusel eurosarjamängu, ent väsimust ei paistnud kuskilt.

Raudsepp proovis väravavaht Mikola Naumi asendamist seitsmenda väljakumängijaga, aga ei aidanud seegi rohi, sest võõrustajad saatsid neljal korral palli tühja puuri. Serviti võitis avapoolaja viimased kümme minutit 9:0 ja puhkama mindi seisul 20:5.

Mängusaatus võis ju olla otsustatud, aga Kehra väljus riietusruumist võitlusvalmilt. Kreegimaa lõpetas pika väravatepõua, kaks kiirrünnakut realiseeris hiljuti meeskonnaga liitunud 16-aastane Maksim Tanner McCauley ning seitsme minutiga visati sama palju väravaid kui esimese poolajaga kokku.

Väravasuule tulnud Siim Normak tõrjus Rebase karistusviske ja Indrek Normak tegi 40. minutil seisuks 23:12. Olles teisel poolajal 3:7 taga, võttis Serviti peatreener Kalmer Musting minutilise mõtlemisaja. Lähemale kui 11 väravat kehralasi siiski ei lubatud.

Kehra võitiski teise poolaja, aga Serviti kogu mängu kindlalt 33:19. Rebane viskas võitjate kasuks üheksa ja Kase viis väravat. Kaotajate poolel tabasid Kreegimaa, Mamporia ja McCauley neli korda.

Seitse punkti kogunud Serviti võttis tagasi 24 tunniks HC Tallinnale loovutatud meistriliiga liidrikoha. Viie silma peal olev Viljandi HC külastab vooru viimases mängus SK Tapat. Kehra jätkab meistriliigas punktita, nagu enne neljapäevast kohtumist Tapagi. Raasiku/Mistral on neli punkti.