Eesti käsipallimeistrivõistlustel lõppes meeste meistriliigas esimene ring kahe haarava ja tasavägise kohtumisega. HC Tallinn naasis võitude teele, olles kodus 33:31 (19:16) üle Põlva Coopist ning SK Tapa ja Viljandi HC tegid 23:23 (13:10) viigi.

Kalevi spordihallis haaras Tallinn algul ohjad, ent kaugele põlvalased vastaseid ei lubanud. 10. minutil jõudis Coop läbi Mathias Rebase värava 5:5 viigini ning kaks minutit hiljem viis 18-aastane vasakäär külalised esmakordselt 7:6 ette. Võrdne mäng jätkus ja võttis veidi aega, aga pärast Uku-Tanel Laasti ja Sander Sven Annula väravaid sai Tallinn uuesti 10:9 juhtima.

Korraks oldi ees 14:12, kuid siis tabas kaks korda järjest Otto Karl Kont ja viik oli jälle majas. Poolaja lõpp kuulus pealinlastele ja Annula tõi tabloole numbrid 19:16, mis tähistas tänavuse hooaja resultatiivseimat avapoolaega. Teise pooltunni avavärava viskas Andreas Rikken, ent siis tõrjus Armis Priskus karistusviske ja võõrustajad rebisid sisse juba neljaväravalise edu.

Seisult 24:20 hakkasid Coopi poolel kordamööda tabama Priit Jõks ja Tõnis Kase ning vahe vähenes kiiresti. Viigini ei jõutud siiski kuidagi ning kui Rainer Kelk tegi seisuks 28:26 ja Coop jäi kahemehelisse vähemusse, pöördus mäng jälle Tallinna kasuks. Turvalisena tundunud edu sulas aga pärast Kalmer Mustingu võetud minutilist mõttepausi.

Pärast Jõksi kahte ja Kase ühte väravat alustati viimast minutit seisult 32:31. Time-outi kasutas ka Jüri Lepp ning Marek Karu tabamus tegi lõppseisuks 33:31. Kelk viskas võitjate kasuks kaheksa, Laast kuus, Annula ja Robin Oberg viis väravat, kaotajate poolel tabasid Jõks ja Kase üheksa ning Kont seitse korda.

Viljandi HC-d võõrustanud SK Tapa polnud mulke kodusaalis juba aastaid alistanud, kuid omas võidu korral võimalust vastasest tabelis mööda lipsata. Väravaid tuli visalt ja kumbki meeskond ei saanud esimese veerandtunni jooksul enamat kui minimaalne edu. 17. minutil läks Tapa 7:5 juhtima ja minut hiljem tuli Vahur Oolupi viskest 8:5.

Meistriliiga parimat snaiprit ei suutnud Marko Koksi hoolealused kuidagi pidurdada, sest Oolupil oli selleks hetkeks kirjas seitse väravat! Peagi hakkasid tabama teisedki tapalased ning kodumeeskond sai pärast Endrik Jaanise täpset viset juba 12:7 ette. Enne puhkepausi suutsid viljandlased vahet vähendada ning poolajaks oli seis 13:10.

Riietusruumist tulles ei tahtnud pallid kuidagi väravavõrgus maanduda, ent siis leidis väravasoone Ivary Volkov ning Tapa sai uuesti viieväravalise edu, juhtides 40. minutiks 17:12. Oolupi järel snaiprite tabelis teist kohta hoidev valgevenelane Andrei Hapal tabas kaks korda järjest, ent Tapa noormees vastas samaga. 46. minutil seisult 20:15 algas mulkide lõpuspurt.

Kaasmaalast Hapali toetas väravatega Sergei Rodjukov, häid tõrjeid tegi Kevin Pajuväli ning vahe vähenes kiirelt. 56. minutil tõi Hapali tabamus tabloole 23:23 viigi, aga uskumatu küll – viimase nelja minutiga ei sündinud ühtki väravat ja viigiga mäng lõppeski. Oolup püstitas hooaja resultatiivsusrekordi 13 väravaga, Volkov toetas tiimikaaslast nelja tabamusega. Nii Rodjukov kui Hapal olid Viljandi poolel täpsed kaheksal korral.

Meistriliiga tabel:

Parimad väravakütid: Vahur Oolup (Tapa) – 54, Andrei Hapal – 41, Sergei Rodjukov (mõl. Viljandi) – 39, Alfred Timmo (Coop/Serviti) – 36, Mathias Rebane ja Tõnis Kase (mõl. Coop) – 34, Kaspar Lees ja Janar Mägi (mõl. Kehra) – 32 väravat.