Eesti koondis pidi vastu võtma kaheväravalise kaotuse. Foto: EKL

Eesti käsipallikoondis kaotas pühapäeva hilisõhtul Bugojnos 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängus Bosnia ja Hertsegoviinale 19:21 (9:12).

Valiksarja teises alagrupis on Saksamaal kaheksa ning Eestil, Austrial ning Bosnia ja Hertsegoviinal kaks punkti, kusjuures kahel viimasel on üks kohtumine vähem peetud.

Kui kolmapäevane vastasseis oli küllalt skoorivaene, siis Bugojnos alustasid meeskonnad eriliselt väheresultatiivselt. Kolme ja poole minuti järel särasid kohaliku kultuuri- ja spordipalee tablool endiselt nullid. Kui mängitud juba üle üheksa minuti, oli mänguseis 1:1, sest avamänguski väljapaistvalt esinenud Marko Panic ja Karl Toom olid skoori avanud.

Mõlemad meeskonnad tegutsesid kaitses hästi ning sattusid rünnakul raskustesse vastaste agressiivse kuuiku ülemängimisega. Lisaks tehti päris palju tehnilist praaki ja valesööte. Juba kümnendal minutil otsustas peatreener Thomas Sivertsson üle minna eelmises kohtumises hästitoiminud taktikale.

Rünnakul väravavahi seitsmenda väljakumängijaga asendamine jätti meie puuri tühjaks, kuid avamängus kuus väravat visanud Alen Ovčina kolistas kahel puhul väravaraame. Viigiseisul 3:3 tegid bosnialased 4:0 vahespurdi, aga kui Eesti ei saanud tabamusi tagaliinist, siis leiti hästi joonelt Armi Pärt ja Martin Johannson.

Kaspar Lees tegi suurepärase vaheltlõike ja kiirrünnakuga 26. minutil seisuks 9:7 ja ehkki Bosnia sai uuesti neljaväravalise edu, seadis Andris Celminši tabamus vaheajaks tabloole numbrid 12:9. Eestlaste sihik oli pärast puhkepausi paremini paigas ja 36. minutil tõi Celminši täpne vise 13:13 viigi.

Rasmus Ots tegi mitu head tõrjet ning teisel poolajal sekundeeris talle ka Marius Aleksejev, käies pidurdamas vastaste karistusviskeid, mida nood lausa seitse tükki teenisid. Kahjuks lõhkusid meie mängu kaheminutilised karistused ja 43. minutil sai kolmanda sellise ning punase kaardi kapten Johannson.

Kodumeeskond rebis jälle vahe sisse, juhtis 18:14 ja viis minutit enne lõppu ka 21:16. Siis karistasid Lees ja Martin Grištšuk vastaseid kahe kiirrünnakuga ning viimastel sekunditel tabas Markus Viitkar seisuks 21:19. Eesti kasuks viskasid Lees ja Toom neli ning Celminš ja Pärt kolm väravat. Johannson, Viitkar, Martin Grištšuk, Karl Roosna ja Kristo Voika lisasid ühe tabamuse.

„Olen väga rahul, kuidas tulime lõpus välja viieväravalisest kaotusseisust ja ka viimane Viitkari värav oli tähtis. Kui valikturniiri lõpus tuleb vaatama hakata omavahelisi mänge, siis on oluline, et omame siin Bosnia vastu edu. Tervikuna võib selle nädalaga rahule jääda, sest vastane oli tugev ning meil oli palju puudujaid,” kommenteeris peatreener Sivertsson.

„Täna olime endiselt kaitsetöös head ja eriti meeldis mulle just poiste võitlusvaim kaitses. Rünnakul olime hädas kogu kohtumise vältel – ei toiminud 6-6 rünnak ja sel korral ei õnnestunud ka 7-6 taktikaga edu saavutada. Me ei leidnud oma rütmi ja õigeid lahendusi, aga eks vastanegi oli teinud oma analüüsi,” lahkas Sivertsson tänast kohtumist.

EM-valikmäng: Bosnia ja Hertsegoviina – Eesti 21:19 (12:9)

10. jaanuaril 2021. Bugojno – Kultuuri- ja spordihall. 0 pealtvaatajat.

Kohtunikud: Ozren Backovic ja Mirko Palačkovic (mõl Sloveenia).

Bosnia ja Hertsegoviina: Benjamin Buric, Admir Ahmetasevic; Vladimir Vranješ (1 värav), Marko Panic (5), Igor Mandic, Dejan Malinovic, Nikola Prce (3), Marko Tarabochia (2), Mirko Herceg, Marin Vegar, Josip Peric (4), Alen Ovčina (3), Dino Hamidovic, Gafar Hadziomerovic, Ibrahim Haseljic (2), Mirsad Terzic (1). Peatreener Bilal Šuman.

Eesti: Rasmus Ots, Jürgen Lepasson, Marius Aleksejev; Kaspar Lees (4), Armi Pärt (3), Martin Johannson (1), Kristo Voika (1), Karl Toom (4), Andris Celminš (3), Markus Viitkar (1), Henri Hiiend, Mathias Rebane, Karl Roosna (1), Martin Grištšuk (1), Robin Oberg, Otto Karl Kont. Peatreener Thomas Sivertsson.