Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Meeste meistriliigas jätkusid mängud vaheturniiridel. Tugevamas nelikus alistas liigaliider Serviti kahe Põlva klubi heitluses Coopi 33:25 (13:10).

B-vaheturniiril sai neljanda järjestikuse võidu Aruküla/Audentes, olles 32:29 (17:14) üle HC Viimsi/Tööriistamarketist. Viimane kaotas esimese klubina võimaluse jätkumängudele ehk veerandfinaali jõuda.

Arukülas alustas kodumeeskond peatreener Martin Noodla „nahaalse eesmärgi” ehk vaheturniiri võitudega läbimise püüdmist võimsalt. Rauno Kopli viskas kaks väravat, Rasmus Varik ja Martin Kalvet lisasid ühe ning kuuendaks minutiks juhiti 4:0. Vahe kasvas veelgi, kui 10. minutil tegi Karl Martin Kiis 7:1.

Viimsil läks aega pea 11 minutit, et visata esimene värav mängust, kui täpne oli Aleksander Oganezov. Aruküla/Audentese turvaline edu püsis, viimsilased said korraks vahe kolmele, ent siis eksiti kahel korral karistusvisetel ning võõrustajad olid uuesti 15:9 ees. Poolaja lõpp oli Viimsil tugev ja Mihkel Vaheri tabamus tõi tabloole numbrid 17:14.

Külalised väljusid riietusruumist isukamalt ning viie minuti möödudes saabus pärast Kert Liinati ja Vaheri täpseid viskeid viik 19:19. Vigastuspausilt naasnud Markus Kask tabas kohe kaks korda järjest ja mingi perioodi vältel vastasidki arukülalased igale Viimsi väravale kahega. Nii juhiti 42. minutil 26:21.

Viimsi võitles korralikult, Oganezovi ja Vaheri väravate järel alustati viimast viit minutit seisul 30:28, aga Aruküla/Audentes sai neljanda järjestikuse võidu tulemusega 32:29. Kopli viskas võitjate kasuks kaheksa ja Kalvet kuus väravat, kaotajate poolel tabas Vaher üheksa, Liinat, Oganezov ja Andre Sild neli korda.

Aruküla/Audentes polnud tänavu üheski mängus visanud enam kui 27 väravat, nii et ses vallas püstitati hooaja rekord. Viimsi jaoks lõpevad tänavused Eesti meistrivõistlused kahe viimase B-vaheturniiri kohtumisega, sest veerandfinaali viiv kuues koht on nüüd kuue punkti kaugusel.

Põlva meeskondade omavahelises madistamises alustas kolm nädalat tagasi Servitit lõpuni pinge all hoidnud Coop jälle hästi. Markel Veiko ja Tõnis Kase tabasid kahel korral ning 11. minutiks juhtis Coop 5:2. Eelmises voorus HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi liidrikohalt tõuganud Servitit juhendanud Rein Suvi pidi võtma minutilise vaheaja.

Räägitu jõudis mängijateni ja 3:6 kaotusseisult hoiti noori põlvalasi üheksa minutit väravata, tabades ise samal ajal neljal puhul ning saades 7:6 ette. Kase küll viigistas, ent Ülljo Pihus viskas kaks väravat järjest ja Alfred Timmo lisas ühe ning Serviti juhtis 10:7. Korraks sai Coop veel vahe minimaalseks, aga puhkama mindi seisul 13:10.

Viis minutit suudeti teisel pooltunnil vahet hoida, siis hakkas Serviti eest libisema. 44. minutil tuli Alfred Timmo väravast 22:16, tosin minutit hiljem kohtumise suurim vahe, kui Mario Karuse tegi seisuks 30:21. Tiitlikaitsja ja liigaliidri võidunumbrid olid lõpuks 33:25. Timmo viskas seitse ja Sander Sarapuu kuus väravat, Coopil jäi Kase arvele 11 tabamust.