Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Europarlamendi hoone Brüsselis. Vikipeedia pilt

Indrek Tarand on Europarlamendi liige ja tema töökoht on Europarlament. Ta saab Europarlamendi töös osalemise eest palka 8611.31 eurot kuus. Käesolev nädal on Europarlamendi töönädal, aga Tarand puudus.

Roheliste/ Euroopa Vabaliidu fraktsioonis, mille liige on Tarand, oli ajakava järgi käesoleva nädala esmaspäeval, 26. novembril mitmeid tegevusi, kust aga Tarand puudus. Ja ilmselt puudus veel mitu päeva, sest ta tiirutas mööda Eesti telekanaleid ja ajalehetoimetusi.

Sama lugu on Tarandi „kaitsja” Ivari Padariga, kes on Europarlamendi Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni liige, kelle jaoks oli tegemist samuti töönädalaga, aga kes oli selle asemel Eestis Toompeal.

Kas Tarand ja Padar puudusidki seetõttu, et EKRE meeleavaldusel komejanti teha ja pärast kaitsta end argumendiga, et nad on tähtsa võimuorgani liikmed ja seetõttu puutumatud?

Olgu veel lisatud, et kõrge palk on Europarlamendi liikmetele määratud selleks, et nad tööd teeksid. Aga Eesti europarlamentäärid vilistavad sellele.

Enne eelmisi Europarlamendi valimisi lubas Tarand parlamendi töös aktiivselt kaasa lüüa ja iga oma tööpäeva kohta aru anda. Kas 26. novembril Tallinnas tola mängimine oli osa tema tööst Europarlamendis?

Ja siis pole imestada, et Eesti põllumajandustoetused ja muud hüved on kordades väiksemad kui teistes liikmesmaades, kui Eesti saadikud töö ajal tola mängivad.

Kommentaarid

Viimased uudised