Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seoses politseijuht Elmar Vaheri vahele võtmisega oleks ehk aeg ette võtta ka „Võru mendina” tuntud endise vangladirektori Kalev Ilvese pättused.

Politseijuhid Elmar Vaher ja Eerik Heldna võeti vahele põhjusel, et Vaher vormistas Heldna politseisse tööle, et elu lõpuni makstav eripension kätte saada.

Postimees kirjutas, kuidas Ilves susserdas, kui läks eripensioni saamiseks pooleks aastaks tagasi politseisse tööle.

Kui tavaline vangivalvur võib eripensionist ainult unistada, siis Tartu vangla direktor Kalev Ilves võttis kätte ja käis vähem kui pool aastat tööl politseiametis, et vormistada endale kopsakas eripension.

Vastavalt politseiteenistuse seadusele saab eripensioni siis, kui staaži on 50-aastaseks saades vähemalt 25 aastat. Kalev Ilvest ei lahutanud pensionist mitte staaž, vaid vanus – 50. eluaasta lähenedes peataski mees mõneks ajaks töö vanglajuhina ja naasis politseisse, et juubeli kukkudes endiselt politseis teenida.

Pärast seda tekkis küsimus, kas ka mõni tavaline, vahepeal Soomes ehitamas käinud tubli endine politseikonstaabel saaks ajutisele tööle politseiametisse, et teenida välja eripension.

Asja muudab pikantseks asjaolu, et sel ajal, kui Ilves vahepeal eripensioni saamiseks politseis „ära käis”, vanglajuhi kohale uut konkurssi ei korraldatud.

Viimased uudised