Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma suurimas sotsiaalmeedia võrgustikus Facebook olid kolmapäeva õhtul ja ööl vastu neljapäeva häired. Tegemist oli suurimate häiretega Facebooki tegevuses viimase 10 aasta jooksul.

Eelmisel korral 2008. aastal oli aga kasutajate arv võrreldes praegusega palju väiksem, mistõttu oli praegune häire enamiku kasutajate jaoks ajaloo kõige suurem, vahendab BBC.

Probleemid olid neljas suures kanalis: Facebook, Instagram, Messenger ja Whatsapp. Kasutajatel oli probleeme näiteks sõnumite edastamisega. Teatud piirkondades oli teenus täiesti kättesaamatu.

Facebook ise edastas asja kohta sõnumi konkureeriva teenuse Twitteri kaudu. Facebook andis teada, et tegemist polnud teenuse katkestamise ehk nn DDoS rünnakuga.

DDoS rünnak on veebis levinud küberrünnak, kus pommitatakse teatud teenust üle maailma paljudest pahavaraga nakatunud arvutitest.

Veebiteenuse Downdefector andmetel algasid probleemid kolmapäeva õhtul kell 18 Soome aja järgi ja kestsid terve öö. Teenus taastus alles hommikul kella 5 paiku. Pärast seda esines veel probleeme mõnel pool Aasias, Ameerikas ja Euroopas.

Viimased uudised